П`ятниця, 29.03.2024, 12:59

Головна » Статті » Цікаво знати

Домен УКР

Міжнародна некомерційна організація ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), що займається регулюванням питань, пов'язаних з доменними іменами, IP-адресами й іншими аспектами функціонування Інтернету, анонсувала завершення другого етапу на шляху України до запуску свого кириличного домена "УКР".

За підсумками другого етапу (String Evaluation), нашій країні було виділено однойменне сполучення букв кириличного алфавіту - укр (xn--j1amh) - для використання в якості домена першого рівня. Уточнимо, що саме доменне ім'я ще не делеговане, фактично здійснена лише бронь сполучення букв.

За правилами ICANN, реєстрація доменов першого рівня, що складаються з букв нелатинських алфавітів, здійснюється в три етапи.

На першому відбувається підготовка процедури, після одержання заявки від країни, і визначення організації, що буде здійснювати делегування домінов усередині країни. На другому бронюється сполучення букв, а на третьому, котрий зараз треба буде пройти Україні, - здійснюється "запуск" домена. Докладніше про процедуру можна почитати на сайті ICANN.

У цей час у базі ICANN контактною особою від України з питань домена УКР є Юрій Гончарук, генеральний директор Українського Мережного Інформаційного Центра (УСИЦ).

Категорія: Цікаво знати | Додав: vindisel (09.03.2011)
Переглядів: 872 | Теги: ай пи, Адреса, Укр, домен, Новий, айпи | Рейтинг: 0.0/0