Середа, 24.04.2024, 16:00

Головна » Статті » Різне

Рекомендації

• Перша і найголовніша лекція виховання громадянства для учнів є наука про їх власну систему керування. Учні повинні розуміти, як твориться політика, як вибрати керівника, як громадяни можуть впливати на органи влади.
  • Шкільна діяльність має бути запланована так, щоб учні отримали безпосередній досвід демократичного процесу. Дуже ефективною в цьому питанні є участь в учнівському самоврядуванні. Демократичним методам можна також навчати, створюючи модель демократичного процесу в дії. Наприклад, учні кількох шкіл можуть брати участь у діяльності моделі парламенту чи міжнародних організацій, дискутуючи над проблемами, якими займаються ці установи. У класах учні повинні регулярно брати участь у голосуванні для розв’язання проблем класу. Вчителі мають заохочувати учнів до демократичної поведінки, застосовуючи відповідні навчальні методи.
  • Вчителі повинні заохочувати учнів до того, щоб вони сумнівалися, ставили запитання,  мали і висловлювали власну позицію.
  • Цінною педагогічною технікою, яка навчає демократичної майстерності, є дебати.
  • Ще один спосіб навчання демократії – організація навчальних програм з історії, суспільних наук та літератури таким чином, щоб учні могли проаналізувати ідеї поширення демократії в західному світі та у своїй країні, а також дії та почуття людей, які боролись за демократію.
  • Перехід від аналізу до ідей має стати черговою віхою у навчанні демократичних цінностей. Цього можна досягти шляхом заохочення учнів до участі в програмі дій місцевого самоврядування.

Категорія: Різне | Додав: vindisel (01.03.2011)
Переглядів: 835 | Теги: демократія, виховання, голосування, цінності, самоврядування, Рекомендації | Рейтинг: 0.0/0