Субота, 26.05.2018, 22:53
Вітаю Вас Гость | RSS

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 89

Пошук
Наше опитування
Скільки вам років
Всього відповідей: 1755
Відвідувачі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

[ Повна статистика ]
Яндекс.Метрика

Каталог статей

Головна » Статті » Уроки » Захист Вітчизни (10кл)

Урок №26

Завантажити

Урок №26

Тема: Визначення дальності до цілі, врахування впливу зовнішніх умов на стрільбу. Прицілювання зброї та влучність стрільби

Навчально-виховна мета: ознайомити учнів зі способами ви­значення дальності до цілі; сформувати переконання в необхідності знань основ і правил стрільби; виховувати любов до стрілецької зброї.

Навчальні питання:

1.   Визначення дальності до цілі.

2.   Поняття про рівну мушку і точку прицілювання.

3.   Прицілювання зброї, характерні помилки при прицілювання

Місце проведення: клас з предмета «Захист Вітчизни». Час: 45 хв.

Навчальні посібники: підручник «Захист Вітчизни» (2006 р.).

Матеріальне забезпечення: бінокль, лінійка, патрон, олівець наочні посібники «Вогнева підготовка».

          ВСТУПНА ЧАСТИНА: 8-10 хв.

Шикування учнів, віддача рапорту командиром взводу вчителеві, привітання, перевірка зовнішнього вигляду учнів.

Оголошення теми, мети та порядку проведення уроку.

Стройове тренування: розмикання і змикання відділені Перешикування відділення з однієї шеренги в дві і знову в одну.

          ОСНОВНА ЧАСТИНА: 30-32 хв. У стрілецький практиці для вимірювання кутів користуються не градусами, а поділками кутоміра — тисячними. Тисячною називається центральний кут, що спирається на дугу, яка дорівнює 1/6000 довжини кола.

Якщо коло довільного радіуса розділити на 6000 рівних частин і з'єднати радіусами кінці дуг із центром кола, матиме! 6000 рівних центральних кутів.


Подпись:
Подпись:


Рис. 10. Вимірювання кутів

 

Для визначення лінійної величини центрального кута (записується: 0-01) потрібно довжину кола розділити на загальної кількість кутів: 0-01 = 2лК/6000 = 6,28К/6000. Скоротимо на 6,28. Отримаємо 0-01=К/955.

У стрілецькій практиці вважається, що радіус кола К дорів­нює дальності (Д) стрільби. Для зручності розрахунків 1/955 Д округлюють до 1/1000 Д. Тоді: 0-01 = Д/1000.

Виходячи з цього, можна визначити лінійну величину (В) будь-якого центрального кута, знаючи його кутову величину (К):

В = К х Д/1000. З цієї формули:

К = В х 1000/Д; Д = В х 1000/К. Це формули тисячної, де: д — дальність до об'єкта, що розглядається; В — лінійні розмі­ри об'єкта, що розглядається; К — кут, під яким даний об'єкт спостерігається за допомогою приладів (у тисячних).

У бойовій обстановці завжди можна визначити дальність до об'єкта, за яким спостерігають, і встановити необхідний приціл зброї, що дає змогу точніше вражати ціль противника на полі бою, витрачаючи найменшу кількість боєприпасів. Для цього по­трібно встановити кутову величину і знати лінійні розміри об'єкта (цілі). Середня висота людини — 1,7 м, ширина — 0,5 м. Висота танка — 2,7 м, ширина — 3 м. Середня ширина бронетранспор­тера — 2,5 м.

Кутові величини цілей вимірюються в тисячних за допо­могою польового бінокля або іншого приладу за кутомірними шкалами.

Величина однієї великої поділки на шкалі дорівнює 10 тисяч­ним, малої — 5 тисячним. Наприклад, кутова величина танка, за яким спостерігають у бінокль, дорівнює двом великим поділкам шкали бінокля. Встановлюємо відстань до танка — дальність: Д = 3x1000/20 = 150м.

Кутові величини цілі можна визначити за допомогою під­ручних предметів (лінійки, олівця, коробки сірників), а також пальців руки. Для цього треба знати їх значення в тисячних, 1 мм лінійки дорівнює 0-02 (двом тисячним); круглий олівець має діаметр 0-12; коробка сірників: довжина — 0-90, ширина — 0-60, висота — 0-30; пальці руки: великий — 0-40, вказівний — 0~30, мізинець — 0-20. Предмет слід тримати на відстані 50 см ВІД ока. Наприклад: на полі бою до вас наближається противник, Ширина його фігури перекривається 5 мм лінійки. Визначаємо відстань до нього:

Д = 0,5 х 1000/10 = 50 м. Визначати дальність до цілей можна за допомогою прицільного пристрою автомата. Мушка автомата на певній відстані перекриває певний відрізок; це — криюча величина мушки. Мушка автомата на відстані 100 м перекриває 25 см, на 200 м — 50 см, на 300 м — 75 см і т.д. Використовуючи значення криючої величини мушки, можна визначити відстань до цілей противника, наприклад: мушка автомата в 2 рази більша за ширину фігури людини (0,5 м), отже мушка перекриває 1 м. Відстань у даному випадку до людині становить 400 м.

Точка на цілі чи поза нею, на яку наводиться зброя, називається точкою прицілювання (наведення).

Прицілювання — це надання каналу ствола напряму необхідного для того, щоб уразити ціль. Виконується прицілюванні за допомогою прицілу та мушки.

При стрільбі з відкритим прицілом для прицілювання необхідно зажмурити ліве око, а правим дивитися крізь проріз прицілу на мушку і встановлювати її таким чином, щоб її верхівки було видно в центрі прорізу прицілу на одному рівні з краями»1 Таке положення мушки називається рівною мушкою.

Характерні помилки:

    якщо мушка дрібна, то кулі підуть нижче;

    якщо мушка велика, то кулі підуть вище;

    якщо мушка спрямована вправо, то кулі підуть вправо;

    якщо мушка спрямована вліво, то кулі підуть вліво. .

Коли гвинтівка завалюється в той чи інший бік, то відповідно в той бік і вниз буде відхилення.

          ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА: 5 хв.

Наголошення на темі, цілях уроку, якості засвоєння мате» ріалу: підбиття підсумків виконання стройових прийомів, участі в бесіді.

          ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: вивчити конспект, підручник, с. 136-137.

 

Категорія: Захист Вітчизни (10кл) | Додав: vindisel (30.01.2011)
Переглядів: 2208 | Коментарі: 1 | Теги: план конспект з ДПЮ, врахування впливу зовнішніх умов на, Визначення дальності до цілі, балістика с | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 1
1  
An original purpose of a new hedge finance was to help hedge from the market's golf swings. This combination of unique variations of purchases presented the situation next to decreasing promotes. The actual change came while hedge money evolved into widely used. Right now, they furnish just not a hedge in opposition to reduction nevertheless a good sharp edge intended for obtain. http://forexmillionaire.me/index.php?do=/blog/80419/ever-wondered-about-michael-zimmerman-hedge-fund/ IV. RESTRICTED LIQUIDITY

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Друзі сайту
Хмаринка тегів

School89 © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz