Субота, 20.04.2024, 07:32

Головна » Статті » Уроки » Захист Вітчизни (10кл)

Урок № 43

Тема: Медичні засоби захисту

Навчально-виховна ознайомити учнів з медичними засобами індивідуального захисту шкіри.

Навчальні питання:

1.     Аптечка індивідуальна (АІ-2).

2.     Індивідуальний   протихімічний   пакет   (ІПП-8)   і   пакет

перев'язувальний індивідуальний.

Місце проведення: кабінет з предмета «Захист Вітчизни»

Час: 45 хв.

Навчальні посібники: підручник «Захист Вітчизни»

Матеріальне забезпечення: наочні посібники «Медичні засо­би індивідуального захисту шкіри», аптечка індивідуальна (АІ-2).

Вступна частина: 12-15 хв.

Шикування учнів у дві шеренги, рапорт командира вчителеві, перевірка юнаків, привітання.

Оголошення теми, мети та порядку проведення уроку

Стройове тренування: повтор виконання команд, які тренува­ли на попередньому занятті, підхід і відхід від начальника.

Основна частина: 27-30 хв.

Медичні засоби захисту шкіри

Медичні засоби індивідуального захисту — це аптечка інди­відуальна (АІ-2), індивідуальний протихімічний пакет (ІПП-8) і пакет перев'язувальний індивідуальний.

Аптечка індивідуальна (АІ-2) призначена для самодопомо­ги при пораненнях та опіках (знеболювання), для профілактики або послаблення ураження РР, БЗ і ОР нервово-паралітичної дії.

В її гніздах

зберігаються такі медичні засоби індивідуального

[захисту:

• гніздо

— знеболювальний засіб для зняття больового

шоку;

• гніздо

— засіб при отруєнні фосфорорганічними ОР;

— протибактеріальний засіб № 2;

— радіозахисний засіб № 1;

— протибактеріальний засіб № 1;

— радіозахисний засіб М 2;

— протиблювотний засіб.

В інструкції, що додається до АІ-2, описано порядок прийому ліків.

Індивідуальний протихімічний пакет (ІПП-8)

Індивідуальний протихімічний пакет ІПП-8 призначений для знезараження краплиннорідких ОР, що потрапили на відкриті ділянки шкіри й одяг. До комплекту входять флакон з дегазую­чим розчином і чотири ватно-марлеві тампони. Посуд і тампони запаяні в герметичну оболонку з поліетилену. При використанні РПП-8 тампони щедро змочують розчином. (Слід пам'ятати, що рей розчин — отруйна рідина, і стежити, щоб не потрапив в очі.) Першим тампоном видаляють зі шкірного покриву ОР щипковим рухом, наступна обробка — протирання ураженої ділянки.

Пакет перев'язувальний індивідуальний

Пакет перев'язувальний індивідуальний призначений для надання допомоги при пораненнях й опіках. Він складається з бинта, двох ватно-марлевих подушечок, шпильки та чохла. У разі потреби пакет відкривають, виймають бинт з двома стерильними ^Душечками, не торкаючись руками їх внутрішньої поверхні.

Подушечку накладають на рану і прибинтовують, кінець закріплюють шпилькою. При наскрізних пораненнях рухому подушечку переміщують по бинту так, щоб закрити вхідний і вихідний отвори рани. Чохол, внутрішня поверхня якого стерильна, вико­ристовується для накладання герметичних пов'язок. До кожного пакета додається інструкція з його застосування.

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА* 3-5 хв. Наголошення на темі, цілях уроку, якості їх освоєння;

підбиття підсумків виконання стройових вправ учнями, їх участі в бесіді (відповіді).

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: вивчити конспект, підручник, с. 268-270.

Категорія: Захист Вітчизни (10кл) | Додав: vindisel (22.03.2011)
Переглядів: 2898 | Коментарі: 1 | Теги: Засоби, шкіра, Індивідуальний протихімічний пакет, Аптечка, Медичні, ІПП, АІ-2, захисту | Рейтинг: 0.0/0