П`ятниця, 29.03.2024, 15:50
Вітаю Вас Гость | RSS

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 89

Пошук
Наше опитування
Скільки вам років
Всього відповідей: 1803
Відвідувачі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

[ Повна статистика ]
Яндекс.Метрика

Каталог статей

Головна » Статті » Уроки » Захист Вітчизни (10кл)

Урок № 46

Завантажити

Тема: Спостереження і контроль

Навчально-виховна мета: ознайомити учнів із завданням спо­стереження та контролю; призначення поста радіаційного та хі­мічного спостереження.

Навчальні питання:

1.      Завдання спостереження та контролю.

2.      Пост радіаційного та хімічного спостереження.

Місце проведення: кабінет з предмета «Захист Вітчизни».

Час: 45 хв.

Навчальні посібники: підручник «Захист Вітчизни» (2006 р.)

Матеріальне забезпечення: протигази — 3 од.; ЛІ (ЗЗк) — З од.; ВПХР; ДП-5В; АІ-2; ІПП-8; наочні посібники «Цивільна

оборона».

      ВСТУПНА ЧАСТИНА: 10-12 хв.

Шикування учнів, рапорт командира взводу (відділення) вчи­телеві, привітання, перевірка юнаків та їх зовнішнього вигляду. Оголошення теми, мети та порядку проведення уроку. Стройове тренування: повороти на місці, привітання під час руху.

ОСНОВНА ЧАСТИНА: 28-30 хв.

З метою своєчасного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, запобігання та реагування на них відповідними центральними та місцевими органами виконавчої влади здійснюються:

створення та підтримання в постійній готовності загальнодер­жавної та територіальних систем спостереження і контролю з включенням до них існуючих сил і засобів; організація збирання, опрацювання та передавання інформації про стан довкілля, забруднення харчових продуктів, продо­вольчої сировини, фуражу, води радіоактивними, хімічними речовинами, мікроорганізмами й іншими біологічними аген­тами.

Пост радіаційного та хімічного спостереження

Для спостереження за радіаційним і хімічним станом на кожно-об'єкті народного господарства створюються пости радіаційного хімічного спостереження (РХС). Вони є основними джерелами інформації про обстановку для начальників цивільної оборони, об'єктів і начальників штабів. Завдання поста РХС ставить начальник штабу об'єкта народного господарства, а начальник поста організовує його виконання: доводить завдання до відома підлеглих, визначає порядок обладнання поста, перевіряє справність приладів, організовує зв'язок із пунктом управління об'єкта, встановлює по­рядок спостереження та керує діями спостерігачів. Пост РХС призначений для:

визначення орієнтовних параметрів ядерного вибуху найпро­стішими засобами та способами спостереження за напрямком руху радіоактивної хмарини, рівня радіації, типу (груп) ви­користаних противником ОР і СДОР у районі розташування поста;

своєчасне виявлення радіоактивного, хімічного та бактеріоло­гічного зараження об'єкта чи місць розташування робітників і службовців, подача сигналів оповіщення; визначення напрямку розповсюдження хмари отруйних або сильнодіючих отруйних речовин;

   розвідка зони, зараженої радіоактивними, отруйними або СДОР у районі поста, уточнення концентрації ОР і СДОр, метеорологічні спостереження.

Пост РХС, як правило, складається з трьох осіб: начальник поста і два спостерігачі (розвідник-дозиметрист і розвідник-хімік).

Обладнання посту радіаційного та хімічного спостереження

На посту мають бути: фільтрувальні протигази, засоби ме­дичного захисту (ІПП-8, АІ-2), засоби захисту шкіри, прилади радіаційної та хімічної розвідки і дозиметричного контролю опро­мінення, а також журнал спостережень, компас, годинник, схема орієнтирів, таблиця сигналів оповіщення, бінокль, засоби подачі сигналів і зв'язку.

Для захисту особового складу поста обладнується найпростіше укриття — перекрита щілина або спеціальна захисна споруда із залізобетонних елементів.

Обов'язки особового складу посту радіаційного та хіміч­ного спостереження

Постійне спостереження веде черговий спостерігач. Решта особового складу перебуває в укритті в готовності до виконання завдання.

Начальник поста зобов'язаний:

       вивчити район спостереження, уточнити порядок підтриман­ня зв'язку та доповідей про результати спостережень та їх черговість;

       скласти схему орієнтирів і поставити завдання спостерігачам;

       перевірити справність засобів зв'язку і доповісти про початок спостереження;

       робити записи в журналі про результати спостережень.

Черговий спостерігач повинен:

       вести безперервне спостереження у визначеному районі (сек­торі);

       проводити метеорологічні спостереження;

       періодично включати прилади і стежити за їх показаннями.

      ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА: 3-5 хв.

к Наголошення на темі, цілях уроку, якості їх освоєння; під­биття підсумків виконання стройових вправ учнями, їх участі в бесіді (відповіді).

      ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: вивчити конспект, підручник, с. 287-288.

 

Категорія: Захист Вітчизни (10кл) | Додав: vindisel (23.03.2011)
Переглядів: 3516 | Коментарі: 2 | Теги: контроль, радіація, спостереження, пост, спостерігач, хімія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Друзі сайту
Хмаринка тегів

School89 © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz