Вівторок, 16.04.2024, 15:50

Головна » Статті » Уроки » Захист Вітчизни (10кл)

Урок №6

Тема: Комплексні вправи

Навчально-виховна мета: навчити учнів виконувати перніи» комплекс вільних вправ; удосконалювати вміння, навички та фізичні якості учнів.

Навчальні питання:

Розучування першого комплексу вільних вправ.

Комплексна силова вправа.

Вправа на спритність.

Місце проведення: спортивний зал. Час: 45 хв.

Навчальні посібники: програма «Захист Вітчизни»; НФП-97.

Матеріальне забезпечення: наочні посібники «Прикладна фі­зична підготовка».

ВСТУПНА ЧАСТИНА: 10 хв.

Шикування учнів, рапорт командира взводу, привітання, пе­ревірка учнів.

Оголошення теми, мети та порядку проведення уроку. Стройові, організовуючі та загальнорозвиваючі вправи: різно­види ходьби, бігу, вправи під час руху.

ОСНОВНА ЧАСТИНА: ЗО хв.

Комплексна силова вправа

Виконується протягом 1 хвилини: перші ЗО секунд — мак­симальна кількість нахилів уперед до торкання руками ніг із положення лежачи на спині, руки за голову, ноги закріплені (допускається незначне згинання ніг, при поверненні у вихідне положення необхідний дотик до підлоги лопатками); поверну­тися в упор лежачи (руки на ширині плечей) і без паузи для відпочинку виконати протягом ЗО секунд максимальну кількість згинання/розгинання рук в упорі лежачи (тіло пряме, руки зги­нати та розгинати до торкання грудьми підлоги).

Комплексна вправа на спритність

Проводиться в будь-якому приміщенні чи на рівному май­данчику з трав'яним покриттям. За командою «Руш!» пробігти з високого старту 10 м, виконати два перекиди вперед, стрибком Поворот кругом, два перекиди вперед, пробігти 10 м у зворотно­му напрямку. При виконанні перекидів у залі дозволяється ви­користання матів.

1. піднімаючись на носках, повільно підняти руки вперед, потім — угору, пальці затиснуті в кулаки долонями до середини, дивитись угору, потягтися;
  2. опускаючись на всю ступню, з силою зігнути руки, притиснути їх до тулуба, кулаки до плечей, дивитись прямо;
  3. підняти руки догори, прогнутися, дивитися вгору;
  4. з'єднати носки ніг, присісти до упору на всій ступні, долоні на стегнах, лікті в боки;
  5. випрямитись, піднімаючи руки вперед і розводячи їх у сторони і назад до упору, пальці затиснуті в кулак;
  6. присісти до упору на всій ступні, долоні на стегнах, лікті в боки;
  7. стрибком встати, ноги нарізно на ширину плечей, руки на пояс;
  8. розігнути ліву руку і, відводячи її ліворуч і до упору назад (паль­ці, затиснуті в кулак), одночасно повернути тулуб уліво, ноги з місця не зрушувати, дивитися на кисть лівої руки;
  9. повернути, тулуб прямо, ліву руку на пояс;
  10. розігнути праву руку і, відводячи її праворуч і до упору назад (пальці затиснуті в кулак), одночасно повернути тулуб управо, ноги з місця не зрушувати, дивитись на кисть правої руки;
  11. повернути тулуб прямо, праву руку на пояс;
  12. різко нахилитись уперед, торкнутися руками землі, ноги прямі;
  13. випрямляючись, підняти руки вперед і, відводячи їх в боки і на­зад, прогнутися;
  14. різко нахилитися вперед, торкнутися землі руками, ноги прямі;
  15. випрямляючись, стрибком з'єднати ноги та прийняти стройову стійку.
  16. Вихідне положення

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА: 5 хв.

Відновлювальні, відволікальні й дихальні вправи, повільна ходьба з плавними рухами рук. Підбиття підсумків уроку.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: вивчити перший комплекс вільних вправ.

Категорія: Захист Вітчизни (10кл) | Додав: vindisel (19.01.2011)
Переглядів: 3587 | Теги: Захист Вітчизни поурочне планування, ДПю, план конспект захист Вітчизни, Захист вітчизни 10кл | Рейтинг: 0.0/0