П`ятниця, 29.03.2024, 13:36

Головна » Статті » Вчителю інформатики » Інформатика (10)

Урок №1

Тема: Поняття комп’ютерної презентації, її призначення

Дата _____________________

Учитель ___________________________

Мета:  сформувати поняття комп’ютерної презентації, слайдової та потокової презентації; скласти уявлення про програми та технічні засоби роботи з презентацією.

Тип уроку: засвоєння і первинне закріплення нових знань.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютер, інструкції з ТБ в комп’ютерному кабінеті.

Програмне забезпечення: _________________________________

І. Організаційний етап

ІІ. Вступна бесіда

1.                  Кабінет інформатики – кабінет підвищеної небезпеки.

2.                  Правила поведінки в кабінеті інформатики.

3.                  Структура курсу інформатики в 10 класі.

4.                  Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з інформатики.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

1.                  Чи доводилося вам виступати перед великою аудиторією?

2.                  Яким чином ви готували свою доповідь?

3.                  Чи бачили ви презентацію якогось товару в супермаркеті?

4.                  З яких елементів складається така презентація?

5.                   Методичний прийом«Райдуга»
Учні поділяються на групи. Кожна група отримує завдання: згадати, чого навчились у 9 класі з тем (кожна тема на окремому кольоровому папірцю) «Інформація. Інформаційні процеси та системи», «Апаратне забезпечення інформаційних систем», «Системне програмне забезпечення», «Службове програмне забезпечення», «Комп’ютерні мережі», «Основи роботи з текстовою інформацією», «Комп’ютерна графіка».
Наприклад: До теми «Службове програмне забезпечення» учні записують
- стискати, архівувати та розархівувати дані;
- працювати з архіваторами;
- записувати інформацію на оптичні носії;
- захищати комп’ютер від вірусів;
- класифікувати віруси;
- тощо.

6.                   Методичний прийом «Наведи порядок у своїх знаннях»
Учитель по черзі показує основні елементи панелі інструментів «Форматування» та «Стандартні», учні повинні назвати функцію цього елемента та до якої панелі він належить.

ІV. Вивчення нового матеріалу (міні-лекція)

План вивчення теми

1.                  Поняття презентації, комп’ютерної презентації та її призначення.

2.                  Поняття про слайдові та потокові презентації.

3.                  Огляд програмних і технічних засобів, призначених для створення і демонстрації презентації.

4.                  Завантаження і вихід з програми MS Power Point.

1.                 Поняття презентації, комп’ютерної презентації та її призначення.

Презентація — офіційне представлення особи, підприємства, фірми, продукції, товару тощо. В наш час під час такого представлення використовують комп’ютерні (електронні) презентації.

Комп’ютерні презентації (від англ. а presentation — подання, представлення) створюються за допомогою спеціальних програм.

Комп'ютерні презентації часто застосовують у рекламі, при виступах на конференціях та нарадах, вони можуть також використовуватись на уроках у процесі пояснення матеріалу вчителем або доповідей учнів.

2.                 Поняття про слайдові та потокові презентації.

Слайд від англ. to slide — повзти. Слайди можуть містити текст, зображення, графіки, гіперпосилання та інші об’єкти.

Слайдова технологія, яка передбачена у середовищі MS PowerPoint, забезпечує зміну зображення під час показу презентацій за вказівкою користувача. Презентації, створені за такою технологією, можна вважати статичними — вони не мають внутрішнього часового виміру. Потокова технологія дає можливість створювати презентації, прив’язані до часової шкали. Тривалість таких презентацій, початок та кінець точно вимірюються у секундах.

За допомогою слайдової технології створюють, як правило, масштабні презентації комерційних, наукових чи навчальних проектів, потокова технологія використовується для створення невеликих анімаційних роликів.

V. Засвоєння нових знань і вмінь

1.                  Робота з підручником

2.                  Робота з додатковим матеріалом

3.                  Додаткові завдання

1)     Доповніть речення:

·        Презентація може містити… (звук, відео, графічні зображення, анімацію, текст)

·        Презентація MS PowerPoint складається з основних базових елементів… (слайдів).

·        На слайдах можуть міститися… (тексти, графічні, динамічні обєкти, таблиці, кнопки, гіперпосилання)

2)     Підкресліть пристрої ПК, що можна використовувати для демонстрації презентації: мишка, принтер, клавіатура, монітор, сканер, мікрофон, колонки, мультимедійний проектор, модем, відеокамера, інтерактивна дошка, навушники.

3)     Складіть порівняльну таблицю властивостей слайдової та поточної презентації.

4.                  Робота за комп’ютером

VІ. Підбиття підсумків уроку

VІІ. Домашнє завдання

1.                  Завдання за підручником

2.                  Підготувати повідомлення  за темою: «Бізнес і комп’ютерні презентації», «Сфери використання комп’ютерних презентацій».

3.                  Заповніть таблицю:

Прогама

Запуск через Пуск

Основні елементи

Paint

MS Word

Photoshop

MS Power Point

Категорія: Інформатика (10) | Додав: vindisel (26.01.2011)
Переглядів: 3975 | Теги: Поняття комп’ютерної презентації, її призначення, уроки інформатика 10 кл, план конспект з інформатики Поняття | Рейтинг: 0.0/0