Середа, 17.04.2024, 00:49

Головна » Статті » Вчителю інформатики » Інформатика (10)

Урок №2

Урок №2

Тема:  Створення презентації за допомогою майстра автовмісту та шаблонів оформлення

Дата _____________________

Учитель ___________________________

Мета: домогтисязасвоєння основних принципів створення найпростішої презентації; ознайомити з типовою професійною презентацією.

Тип уроку: формування навичок і вмінь.

Обладнання та наочність: дошка, компютер, інструкції з ТБ в компютерному кабінеті

Програмне забезпечення: __________________________________________________________

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання

1.             Перевірка завдання, заданого за підручником

2.             Методичний прийом «Сніжна грудка»

Один учень називає програму, другий – варіант запуску цієї програми, третій – елементи вікна, четвертий – призначення цієї програми.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Методичний прийом «Зірка»

На дошці намальовано зірку. Учні по черзі виходять і замість променів, записують, для чого використовують комп’ютерні презентації.

ІV. Вивчення нового матеріалу (міні-лекція)

План вивчення теми

1.             Створення презентації за допомогою Майстра автомісту та шаблонів оформлення.

2.             Створення порожньої презентації.

3.             Створення однієї презентації на базі іншої.

4.             Відкриття презентації та збереження її в різних форматах.

1.            Створення презентації за допомогою Майстра автовмісту та шаблонів оформлення.

Для завантаження програми MS PowerPoint можна скористатися будь_яким з відомих способів запуску програм, установлених на комп’ютері: за допомогою використання пункту головного меню Пуск/Усі програми, ярлика на Робочому столі чи на панелі Швидкий запуск.

Для створення нової презентації в середовищі програми MS PowerPoint можна в області завдань Приступаючи до роботи вибрати вказівку Створити презентацію або в меню Файл вказівку Створити.

Нова презентація — створюється порожня презентація, що містить один слайд і має мінімум оформлення: білий колір фону, чорний колір літер, шрифт Arial. Автор презентації самостійно визначає кількість слайдів, їх наповнення та оформлення.

Із шаблона оформлення — створюється порожня презентація та відкривається область завдань Дизайн слайда, в якій пропонується обрати один із шаблонів оформлення, які зберігаються в стандартній колекції програми MS PowerPoint, на веб_сайтах в Інтернеті тощо. Після застосування шаблону оформлення користувачеві залишається створити потрібну кількість слайдів і розмістити на них відповідні об’єкти.

З майстра автовмісту — створюється презентація заздалегідь визначеної структури, із стандартним вмістом та оформленням, яку потрібно відредагувати згідно з підказками, розміщеними на слайдах Цей спосіб використовується тоді, коли користувачеві бракує часу, досвіду чи ідей щодо створення презентації.

Майстер — це програма, за допомогою якої користувачеві задаються питання та на основі одержаних відповідей автоматично створюється розмітка та формат потрібного документа.

2.            Створення порожньої презентації.

3.            Створення однієї презентації на базі іншої.

З існуючої презентації — створюється нова презентація, структура, зміст і оформлення якої повністю дублюються з презентації, взятої за основу. В цьому випадку користувачеві пропонується вказати базову презентацію, потім внести зміни відповідно до сценарію презентації, що відображатимуться лише в новій презентації, яку необхідно зберегти окремо.

4.            Відкриття презентації та збереження її в різних форматах.

Збереження презентації в різних форматах.
1) Файл
®Сохранить®для першого збереження дати назву та визначити місце збереження файлу ®Сохранить
2) на панелі інструментів «Стандартная» вибрати - для першого збереження дати назву та визначити місце збереження файлу
®Сохранить
3) для збереження повторно відкритого файла з існуючим іменем досить виконати команду «Сохранить»; для збереження повторно відкритого файла з новим іменем треба виконати команду «Сохранить как…»
4) Формати файлів:

Тип файла

Розширення

Використовується для збереження

*.ppt , *.pptx

Звичайна презентація Power Point

Демонстрація презентації

*.pps , *.ppsx

Презентація, яка завжди буде відкриватися в режимі показуслайдів.

Метафайл Windows

*.wmf

Слайди у вигляді графіки

Малюнок у форматі gif

*.gif

Слайди у вигляді малюнка для використання на Web –сторінках

Малюнок у форматі jpeg

*.jpg

Слайди у вигляді малюнка для використання на Web –сторінках

Структура, rtf

*.rtf

Зміст презентації у вигляді структури

Шаблон презентації

*.pot , *.potx

Презентації у вигляді шаблона

Web - сторінка

*.htm

Презентації для перегляду у Web - оглядачі

V. Засвоєння нових знань і вмінь

1.             Робота з підручником

2.             Робота з додатковим матеріалом

3.             Додаткові завдання

1)             Запишіть 10 типів презентації з кроку Майстра автовмісту.

2)             Укжіть правильний порядок дій для створення презентації за допомогою Майстра автовмісту:

·               Спосіб виведення презентації: на екран, в Інтернет, друкування на чорно-білих або кольорових слайдах тощо;

·               Заголовок презентації;

·               Тип майбутньої презентації (вибрати зі списку в діалоговому вікні: Диплом, Бізнес-план, Навчальний курс тощо).

4.             Робота за комп’ютером

VІ. Підбиття підсумків уроку

VІІ. Домашнє завдання

1.             Завдання за підручником