Четвер, 25.04.2024, 17:29

Головна » Статті » Методична робота » Методичні розробки

Релаксаційні вправи

Доцільно спробувати впроваджувати у навчальний процес і актуальні тепер релаксаційні вправи.

1. Закрийте очі. Уявіть себе в парку біля озера. Там стоїть колесо огляду. Колесо з різнокольоровими кабінками повільно обертається. Оберіть собі одну і стежте за нею очима. Обертається колесо — опускається повільно кабінка. Стоп. Повільно розплющіть очі і подивіться у далину.

2. Станьте біля своїх місць. Опущені руки з’єднайте долонями за спиною. Закрийте очі. Уявіть себе біля моря, біля чистої прохолодної води. Тиша. Хвилі ледь-ледь хлюпочуться біля берега. А у воді рибки плавають. Вода така прозора, що всіх рибок видно. Серед них є і золота. Діти, якою ви уявляєте золоту рибку? (Відповіді учнів.) Розплющіть очі. Сідайте.

3. Уявіть собі білий вітрильник, що гойдається на хвилях. Він чекає вітру. Ви теж гойдаєтеся на цій яхті. Нарешті подув свіжий вітерець. Вам приємно. Дуже легко дихається. Яхта легко пливе у відкрите море. А ви розплющуйте очі. Повільно переводьте погляд вгору, вниз і навпаки. Зупиніться. Повільно сідайте на місця.

4. Заплющіть очі. Відведіть руки назад і складіть за спиною у «замочок». Зведіть лопатки. Повільнопрогинайте спину назад. Зупиніться. Станьте рівно. Розслабте м’язи. Уявіть себе в аквапарку. Багато свіжого повітря й води. Простежте очима за уявним водоспадом. А тепер ви опускаєтесь водяною гіркою. Зупиніться. Повільно розплющіть очі. Сідайте на місця. Повільно переведіть погляд угору, вниз, потім навпаки. Повторіть тричі. Заплющіть із силою очі (на рахунок 3), розплющіть їх і подивіться вдалину.

Іноді учні весь урок працюють за комп’ютерами, через це їхні очі втомлюються. Декілька вправ для очей.

1. В.п. — сидячи за комп’ютерним столом. Із силою заплющіть очі на рахунок 3, потім розплющіть. Повторіть 5 разів.

2. В.п. — сидячи за комп’ютерним столом. Швидко заплющіть і розплющіть очі (протягом 10 секунд).

3. В.п. — сидячи за комп’ютерним столом, голова нерухома. 1 подивіться вправо, 2 — вліво, 3 — вгору, 4 — вниз.

4. В.п. — сидячи за комп’ютерним столом, очі закриті. 1 — злегка натисніть пальцями на повіки, 2 — помасажуйте скроні.

5. В.п. — сидячи за комп’ютерним столом, голова нерухома, очі стежать за наближенням пальців правої руки до кінчика носа.

На уроках письмового розвитку звязного мовлення доцільно використовувати вправи, які сприяють розвитку мязів пальців, руки, передпліччя, грудної клітини, поліпшенню кровообігу, комбіновані вправи для зняття втоми.

Ми учились, ми трудились

І, напевно, вже стомились.

Тож давайте для розрядки

Зробим кілька вправ зарядки.

Дружно вправними руками

Допоможемо ми мамі:

Посуд гарно перемиєм,

Витрем насухо, складем

І при цьому не поб’єм.

Пил зітремо й підметемо —

Скрізь порядок наведемо.

А ми зерно сіяли, сіяли

У земельку чорную, свіжую,

І з’явилися перші листочки,

Із них повні, тугі колосочки.

До сонечка потягнулись

І сонечку усміхнулись.

Раз! Два! Час вставати —

Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидше втому проганяймо.

П’ять! Шість! Засміялись,

Кілька раз понахилялись.

Зайчик сонячний до нас

Завітав у світлий клас.

Будем бігати, стрибати,

Щоб нам зайчика впіймати.

Прудко зайчик утікає

Потанцюєм по росі.

Гори Карпати

Раз-два — піднімається гора,