Четвер, 18.04.2024, 20:51

Головна » Статті » Профорієнтація_розділ » Поради

8 факторів вибору професії або сила впливу

Які фактори обумовлюють вибір людиною тієї або іншої професії? На практиці виявляється, що схильності враховуються в останню чергу, а от думка батьків впливає. 8 факторів вибору професії /По Е.А Климову/

1.     ПОЗИЦІЯ СТАРШИХ ЧЛЕНІВ РОДИНИ.

Є старші, які несуть пряму відповідальність за те, як складається твоє життя. Ця турбота поширюється й на питання про твою майбутню професію.

2.     ПОЗИЦІЯ ТОВАРИШІВ, ПОДРУГ.

Дружні зв'язки у твоєму віці вже дуже міцні й можуть сильно впливати на вибір професії. Можна дати лише загальна рада: правильним буде рішення, що відповідає твоїм інтересам і збігається з інтересами суспільства, у якому ти живеш.

3.      ПОЗИЦІЯ ВЧИТЕЛІВ, ШКІЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ.

Спостерігаючи за поводженням, в навчальній й позаучбовій активності учнів, досвідчений педагог знає багато такого про тебе, що приховано від непрофесійних очей і навіть від тебе.

4.     ОСОБИСТІ ПРОФЕСІЙНІ ПЛАНИ.

Під планом у цьому випадку маються на увазі твої подання про етапи освоєння професії.

5.     ЗДАТНОСТІ

Про своєрідність своїх здатностей треба судити не тільки по успіхах у навчанні, але й по досягненнях у найрізноманітніших видах діяльності.

6.     РІВЕНЬ ДОМАГАНЬ НА СУСПІЛЬНЕ ВИЗНАННЯ

Плануючи свій трудовий шлях, дуже важливо подбати про реалістичність своїх домагань.

7.     ІНФОРМОВАНІСТЬ

Важливо подбати про те, щоб відомості, що здобувають тобою, про ту або іншу професію не виявилися перекрученими, неповними, однобічними.

8.     СХИЛЬНОСТІ

Схильності проявляються в улюблених заняттях, на яких витрачається більша частина вільного часу. Це - інтереси, підкріплені певними здатностями

Категорія: Поради | Додав: vindisel (13.02.2011)
Переглядів: 1348 | Теги: вибор профессии, вплив. фактори вибору професії, схильності здібності до професії | Рейтинг: 0.0/0