П`ятниця, 19.04.2024, 19:18
Вітаю Вас Гость | RSS

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 89

Пошук
Категорії розділу
Наше опитування
Скільки вам років
Всього відповідей: 1803
Відвідувачі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

[ Повна статистика ]
Яндекс.Метрика

Каталог статей

Головна » Статті » Профорієнтація_розділ » Поради

Як визначитися із професією - на кого вчитися, ким бути


Вибір професії — думаю, одне із самих болючих питань для вас, особливо коли приходити час закінчення школи й потрібно приймати рішення — куди надійти.

Добре тім, хто точно знає, ким буде, куди піде вчитися. А як бути, якщо не знаєш? Як можна вибрати професію, коли ти майже нічого не знаєш про те, що кожна робота із собі представляє? І хто може розповісти про ту або іншу спеціальність?


Звичайно з такими молодіжними проблемами працюють фахівці із профорієнтації, проводять тести  й з'ясовують, які в тобі схильності, здатності, які професії тобі підійдуть.

Алі якщо в тобі немає можливості звернутися до такої людини, можна спробувати вирішити це завдання самому. Для цього є купа способів.


Алі є ще й інші методи, як визначитися з майбутньою професією:
1. Попитать у знайомих з різних Вузів, що і як  вивчають. Спробуй домовитися з ними про можливість посидіти на парах, щоб самому зробити висновки. До того ж, у шкірного гарного Вузу є свій сайт, де можна знайти інформацію про навчання, і є свої чати, де можна розпитати самих студентів і педагогів.

2. Спілкуватися з людьми (знайомими й друзями батьків, наприклад) з різних професій. Розпитати їх, у чому полягає їхня робота, які плюси, які мінуси. Чудовим виходом із ситуації буде, якщо ти влаштуєшся на стажування до якого-небудь фахівця, наприклад, на місяць. Тоді ти багато чого довідаєшся й про саму роботові, про компанію, про можливості кар'єрного зросту, про ті, якові утворення необхідно одержати для даної роботи. Адже найкращий досвід - це коли ти сама береш частка в роботі. Тільки тоді ти точно зможеш зрозуміти, підходить тобі ця чи робота ні, подобається вона тобі чи ні.
3. Ти сидиш часто в інтернеті? Поспрашивай у соціальних мережах. Наприклад, зацікавила тобі робота журналіста або маркетолога - спілкуйся в співтовариствах журналістів або маркетологів.
4. Кожен університет проводити періодично "Дні відкритих дверей". Це дні, коли будь-який бажаючий там учитися, може туди прийти, послухати, чому навчають у цьому Вузі, які там вимоги, кім можна після нього працювати, задати потрібні питання. Кожен інститут сам призначає дату для такого заходу.
5. Можна відштовхуватися від компанії. Наприклад, якщо є така фірма, або компанія, у якій ти хочеш працювати, піди й захарчуй у них, які фахівці їм потрібні, який вуз потрібно закінчити, щоб працювати в них, які умови для роботи в цій компанії,  чи можна в них стажуватися (як у пункті 2), поспрашивай людей, які там працюють. І інші питання, які сам порахуєш потрібними задати.

Якщо ти домосід, друзів ні, характер незалежний, ті рада отут такої: тобі ж ніхто не змушує дружити з усіма, з кім ти знайома. Можна просто спілкуватися саме в тім руслі, у якому тобі зручно, налагоджувати й підтримувати зв'язку. Друзями тобі ті люди, у яких ти будеш розпитувати про навчання або роботові, можуть і не статі, алі зайві знайомі тобі не перешкодять у житті. Наприклад, тобі знадобитися особистий сайт, і отут ти згадуєш, що Вася Іванов, з яким ти торік спілкувалася, саме займається сайтами. Може допомогти або направити до потрібної людини. А ті, що в тобі характер незалежний - так це прекрасно! Ти зможеш не йти на поводу в першої професії, що попалася, або в порадників, які тобі говорять, що тобі варто робити, а що ні. Ти сам вибираєш ті, що тобі робити. І це чудово!

Якщо ти хочеш усе  робити відразу й добрі, то  боюся тебе засмутити. За один день першокласним фахівцем ти не станеш. Не даром говорять - «Перший блин комом». У будь-якій справі є свої труднощі й помилки. І не потрібно боятися їх робити. Тому що помилка - це твій помічник, вона вказує тобі, де щось не так, що потрібно виправити. Дає шанс подумати, як й у якому місці це зробити або переробити, щоб такі помилки не повторювалися.
Всі більші теорії й відкриття відбувалися випадково, шляхом численних проб і помилок. Сам Сальвадор Дали говорив: "Не кожен мій плювок винні бути геніальним!" Так що, прислухайся до помилок.
Зараз у тобі їсти можливість пізнавати різні професії - так дивися, пізнавай, запитуй, пробуй і вибирай! Бажаю удачі!

 

 

 

 

Категорія: Поради | Додав: vindisel (20.02.2011)
Переглядів: 3728 | Коментарі: 1 | Теги: визначитися з професією, яку професію обрати, професії, ким бути | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Друзі сайту
Хмаринка тегів

School89 © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz