Понеділок, 06.05.2024, 01:49

Головна » Статті » Методична робота » "Клондайк"

Значення кольорів

Який колір ти вибираєш?

І чоловіки й жінки віддають перевагу якомусь кольору - ну, або принаймні, не більше, ніж двом-трьом ( у залежності де ці кольори використаються: в одязі, обстановці, кольорі автомобіля й т.д.) Колір, якому людина віддає перевагу, багато чого може розповісти про його характер і про його емоційний склад.

Деякі стверджують, що так звані холодні кольори (наприклад, син і зелений) говорять про спокій, ніжність, сумуй і про різні варіанти цих станів; теплі (рожевий, бежевий) персоніфікують силу, владність, активність і радість.

На основі нижче наведених визначень кожний може сам зробити висновки.

Білий

Це синтез всіх квітів, тому він є ідеальним, кольором мрії. У ньому закладений багатозначний зміст, оскільки він одночасно передає й блиск світла, і холод льоду.

Цьому кольору може віддати перевагу людина з будь-яким характером, він нікого не відштовхує.

Чорний

Колір непевності, що символізує похмуре сприйняття життя. Той, хто воліє одягатися в чорне ( не будемо брати до уваги жалобну символіку, що тільки підкреслює значення цього цвіту), нерідко сприймає життя в темних тонах, оскільки впевнено, що його ідеали в житті недосяжні.

Зміна костюма або плаття чорного кольору  на іншій, більше яскравий, помітний - показник того, що песимістичні настрої розвіюються.

Фіолетовий

Говорить про підвищену емоційність, чутливість, високу духовність і делікатності. Типовий колір гармонічно розвинених людей.

Коли цей цвіт неприємний, те це ознака розвиненого почуття боргу, бажання жити тільки сьогоденням.

Блакитний

Люди, схильні до містики. Вони володіють екстрасенсорними здібностями, почувають мир невидимого. Артистичні. Заводять багато друзів, чиїми проблемами займаються із задоволенням. Домашні проблеми їх не цікавлять. Матір люблять безмежно. Не виносять самітності. Рекомендується ввести в гардероб синього, білого, сірий кольору.

Зелений

Колір природи, єства, самого життя, весни. Той, хто віддає йому перевагу, боїться чужого впливу, шукає способи самоствердження, тому що страшиться життєвих проблем, поворотів долі - взагалі, будь-яких труднощів.

Жовтий

Символізує спокій, невимушеність у відносинах з людьми, інтелігентність. Людина, котра любить цей колір, напевно має такі якості, як товариськість, цікавість, сміливість, уміння легко пристосовуватися, і одержує задоволення від можливості подобатися й залучати до себе людей.

Сірий

Улюблений колір розважливих і недовірливих натур, які довго думають, перш ніж прийняти яке-небудь рішення. Це теж нейтральний колір, що полюбляють ті, хто боїться занадто голосно заявити про себе.

Якщо ж цей цвіт не подобається, то це показник імпульсивного, легковажного характеру.

Коричневий

Колір землі. Полюбляють ті, хто твердо стоїтьє на ногах. Люди, які мають слабість до нього, цінують традиції, родину.

Коли ж коричневий неприємний, це говорить про самолюбство й егоїзм; про те, що людина потайлива, із працею йде на відвертість.

Червоний

Колір страстей. Людина, що любить цей відтінок, - швидше за все, сміливий, вольовий, владний, запальний і товариський.

У людей, яких цей колір дратує, - комплекс неповноцінності, страх перед сварками, схильність до самоти, стабільності у відносинах.

Жовтогарячий

Улюблений колір людей, що володіють розвитою інтуїцією, і жагучих мрійників.

Відповідно до геральдики, цей колір також означає лицемірство й удавання.

Рожевий

Це колір життя, усього живого; він говорить про необхідність любити й бути добріше. Ті, кому він подобається, можуть розхвилюватися по самому незначному поводу.

У людей прагматичних цей колір викликає роздратування.

Синій

Це колір піднебісся; його звичайно зв'язують із духовним піднесенням людини, його чистотою. Якщо він подобається, це говорить про скромність і меланхолію; такій людині часто треба відпочивати, вона швидко й легко утомлюється, йому вкрай потрібні почуття впевненості в собі й доброзичливість навколишніх.

У неприйнятті цього кольору розкривається людина, що хоче зробити враження, що може геть усе. Але, по суті, він - зразок непевності й замкнутості.

Байдужність до цього кольору говорить про відоме легкодумство, хоча й схованому під маскою ввічливості.

Категорія: "Клондайк" | Додав: vindisel (10.02.2011)
Переглядів: 1366 | Теги: значення кольору в житті людини. пр, який колір обираєш, про цвет, колір | Рейтинг: 0.0/0