Четвер, 28.03.2024, 14:50
Вітаю Вас Гость | RSS

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 89

Пошук
Категорії розділу
Наше опитування
Скільки вам років
Всього відповідей: 1803
Відвідувачі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

[ Повна статистика ]
Яндекс.Метрика

Каталог статей

Головна » Статті » Учителю » Психологія

Самотність

 

Самітність неприємна сама по собі, і більшість людей страшиться її. Виявляється, тяга до спілкування цілком може бути захисною реакцією організму від різного роду психічних розладів. Підтвердженням тому є результати проведеного в США дослідження

Протягом чотирьох років американські вчені спостерігали за більш ніж за 800 літніми пацієнтами. Щорічно учасники експерименту відповідали на питання анкети, у якій їм пропонувалося виразити своє відношення до різних аспектів самотнього життя. Респонденти повинні були використати п'ятибальну шкалу, щоб указати, наскільки певні твердження описують їхнє життя. Наприклад, "мене переслідує відчуття порожнечі" або "я почуваю себе абсолютно покинутим". Проаналізувавши проведену роботу, професор Роберт Вілсон і його колеги зробили висновок про існування прямого зв'язку між самітністю й розвитком хвороби Альцгеймера. Виявилося, що самотні люди частіше страждають слабоумством: ризик захворювання вищезгаданим психічним розладом збільшується в них більш ніж у два рази.

Багато лікарів й раніше говорили про зв'язок між недостачею спілкування й хворобою Альцгеймера, але нове дослідження дало можливість вивчити її, беручи до уваги почуття самих пацієнтів. До того ж, за час проведення експерименту 90 літніх людей, що приймали в ньому участь, померли. Це дозволило провести розкриття на предмет наявності в їхньому організмі властивих для страждаючою хворобою Альцгеймера змін, таких як протеїнові відкладення навколо нервових кліток.

Хоча зв'язок між самотнім життям і розвитком слабоумства встановлена, учені поки не можуть виявити її причини. Керівник дослідницької групи й професор нейропсихології Вілсон так прокоментував результати роботи: "Дослідження дало нам два результати: по-перше, воно показало, що самітність насправді є чинником ризику, і, по-друге, ми зрозуміли, що для вивчення його зв'язку з розвитком психічних розладів необхідно вийти за рамки звичайної невропатології". Він також додав, що самотнє життя не є наслідком слабоумства. Навпаки, самітність може впливати на ті системи в мозку, які відповідають за сприйняття й пам'ять, тому самотні люди більше піддані віковим змінам у нервовій системі, що згодом приводить до психічних розладів. "Потрібно мати на увазі, що самітність має вплив не тільки на емоційне тло, але й на здоров'я організму".

Тїм не менш, прямого зв'язку між самітністю й патологіями в мозку, характерними для хвороби Альцгеймера, установлено не було. Глава Фонду довіри через хворобу Альцгеймера Ребекка Вуд назвала проведене дослідження цікавим тим, що в ході його спостерігалася велика кількість людей протягом досить тривалого часу. "На мій погляд, особливо важливим є той висновок, що з ризиком початку хвороби Альцгеймера зв'язана не реальна міра соціальної ізоляції, а саме те, наскільки самотнім почуває себе людина". Однак щоб глибше зрозуміти виявлений зв'язок, необхідне проведення подальших досліджень.

 

 

Категорія: Психологія | Додав: vindisel (30.03.2011)
Переглядів: 3493 | Теги: хвороби, психологія, самотність | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Друзі сайту
Хмаринка тегів

School89 © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz