Понеділок, 06.05.2024, 11:01

Головна » Статті » Уроки » Захист Вітчизни (10кл)

Урок №18

Урок №18

Тема: Несення служби днювальним роти

Навчально-виховна мета: ознайомити учнів з діями дню­вального під час несення служби; формувати в юнаків повагу до Статутів як закону, який потрібно виконувати.

Навчальні питання:

1.                  Дії днювального під час подачі команд згідно з розпорядком дня, допуску в приміщення сторонніх осіб, виносу з казарми зброї і майна.

2.                  Дії днювального у разі тривоги, пожежі, стихійного лиха.

3.                  Дії днювального з прибуттям до роти чергового частини, прямих начальників від командира роти й вище, офіцерів роти та інших військовослужбовців.

4.                  Дії днювального вільної зміни.

Місце проведення: кабінет з предмета «Захист Вітчизни». Час: 45 хв.

Навчальні посібники: підручник «Захист Вітчизни» (2006 р.), Статути Збройних сил України.

Матеріальне забезпечення: обладнане місце для несення служби днювальним роти.

ВСТУПНА ЧАСТИНА: 10 хв.

Шикування учнів, віддача рапорту, привітання, перевірка учнів.

Оголошення теми, мети та порядку вивчення матеріалу. Стройове тренування: військове вітання на місці та під час Руху.

ОСНОВНА ЧАСТИНА: ЗО хв.

Черговий днювальний подає команди згідно з розпорядком дня.

Черговий днювальний піднімає особовий склад при підйомі, У разі тривоги, пожежі та ін. Наприклад: «Рота, підйом! Три­вога!». Якщо виникає пожежа, днювальний викликає військову Команду протипожежного захисту та рятувальних робіт (штатну пожежну обслугу) або позаштатну пожежну команду. До прибуття Пожежної команди він намагається гасити пожежу всіма наявними засобами, а також дбає про рятування людей, озброєння, інших Матеріальних засобів.

Якщо в роті з'являються військовослужбовці інших частин підрозділів, днювальний має прикласти руку до головного убору і запитати: «Товаришу (...) дозвольте дізнатися, хто Ви такий і яка мета Вашого візиту?». Після відповіді викликає черговім роти встановленою командою.

Днювальний повинен не дозволяти виносити з казарми зброю, боєприпаси, майно і речі без дозволу чергового роти.

Коли до роти заходять начальники (від командира роти і вище) або черговий частини, черговий днювальний подає команду «Струнко!». Якщо в роті з'являються інші офіцери роти, старшина та військовослужбовці іншої роти, днювальний викликає чергового: «Черговий роти, на вихід!».

Днювальний вільної зміни зобов'язаний:

підтримувати чистоту та порядок у приміщенні роти;

нікуди не виходити без дозволу чергового роти;

надавати йому допомогу в наведенні порядку при порушенні встановлених Статутами правил взаємовідносин між військо­вослужбовцями ;

залишаючись замість чергового роти, виконувати його обо­в'язки.

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА: 5 хв.

Наголошення на темі уроку, цілях, якості їх освоєння; під­биття підсумків виконання стройових вправ учнями, їх участі в бесіді (відповіді).

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: підручник, с. 72-74.

Категорія: Захист Вітчизни (10кл) | Додав: vindisel (28.01.2011)
Переглядів: 1808 | Коментарі: 1 | Теги: урок за темою Несення служби днювал, скачать план конспект Несення служб, Несення служби днювальним роти, план конспект захи | Рейтинг: 0.0/0