Понеділок, 06.05.2024, 08:43
Вітаю Вас Гость | RSS

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 89

Пошук
Наше опитування
Скільки вам років
Всього відповідей: 1803
Відвідувачі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

[ Повна статистика ]
Яндекс.Метрика

Каталог статей

Головна » Статті » Уроки » Захист Вітчизни (10кл)

Урок №21

Завантажити

Урок №21:

Тема: Призначення, будова частин і механізмів автомата, приладдя і патронів. Бойові патрони

Навчально-виховна мета: ознайомити учнів з призначенням та будовою основних частин і механізмів автомата: ознайомити з будовою бойових патронів.

Навчальні питання:

1.   Призначення та будова основних частин і механізмів авто­мата.

2.   Будова бойових патронів.

Місце проведення: кабінет з предмета «Захист Вітчизни». Час: 45 хв.

Матеріальне забезпечення: наочні посібники «Бойові власти­вості автомата АК-74», «Загальна будова автомата АК-74».

             ВСТУПНА ЧАСТИНА: 7-10 хв.

Шикування учнів, рапорт командира взводу, перевірка юнаків.

Стройове тренування: повороти на місці.

Оголошення теми, мети та порядку проведення уроку.

             ОСНОВНА ЧАСТИНА: 30-33 хв.

Призначення та будова основних частин
                                і механізмів автомата Калашникова

Ствол служить для спрямування польоту кулі - Всередині ствол має канал з чотирма нарізами, які йдуть зліва вгору направо. На­різи необхідні для надання кулі обертового руху. Проміжки між нарізами називаються полями. Відстань між двома протилежними полями (по діаметру) називається калібром каналу ствола; в авто­матів він дорівнює 5,45 мм і 7,62 мм. У казенній частині канал гладенький і зроблений за формою гільзи; ця частина каналу містить патрон і називається патронником.

Ствольна коробка з'єднує частини і механізми автомата, за­безпечує закривання каналу ствола затвором і запирання затвора. .У ствольній коробці розташований ударно-спусковий механізм. Зверху коробка закривається кришкою.

Прицільний пристрій необхідний для наведення автомата при стрільбі по цілях на різні відстані. Мушка загвинчена в по­лозок, який кріпиться в основі мушки.

Кришка ствольної коробки потрібна для запобігання за­брудненню частин і механізмів, розміщених у ствольній коробці.

З правого боку вона має ступінчастий виріз для проходження відстріляних гільз назовні та для руху рукоятки затворної раї а позаду — отвір для виступу напрямного стержня повороти механізму. Кришка утримується на ствольній коробці за допомогою напівкруглого вирізу на колодці прицілу, поперечного п ствольної коробки та виступу напрямного стержня повороти механізму.

Приклад і пістолетна рукоятка забезпечують зручність автомата при стрільбі. Приклад має антабку для ременя, гніздо для пенала з приладдям і затильник з кришкою над гніздом. У гнізді приклада закріплено пружину для виштовхування пенала.

Затворна рама з газовим поршнем служить для приведе в дію затвора й ударно-спускового механізму.

Затвор служить для досилання патрона в патронник, закривання каналу ствола, розбивання капсуля і викидання з патронника гільзи патрона.

Поворотний механізм необхідний для повернення затвор рами із затвором в попереднє положення.

Газова трубка із ствольною накладкою призначена для правлення руху газового поршня та захисту рук від опіків п стрільбі.

Ударно-спусковий механізм призначений для спуску к; з бойового зводу або із зводу автоспуску, нанесення удару по ударнику, забезпечення ведення автоматичного чи одиничного вогню, припинення стрільби, для запобігання пострілів при незапертому затворі та для постановки автомата на запобіжник.

Цівка служить для зручності дії з автоматом і захисту від опіків.

Магазин призначений для розміщення патронів і подачі у ствольну коробку.

Штик-ніж прикріплюється до автомата перед атакою і п значений для ураження противника в рукопашному бою, а так використовується як ніж, пилка (для розпилювання металу) і ножиці (для різання дроту).

Піхви складаються з підвіски з карабінчиками, пластмасового корпуса, упору, виступу-осі.

Будова патрона

Бойовий патрон складається з кулі, гільзи, порохового заряду та капсуля. Патрони зразка 1943 року випускаються із звичай-дими кулями і з кулями спеціального призначення: трасуючими і бронебійно-запалювальними. Головні частини спеціальних куль лають розпізнавальне фарбування.

Гільза служить для з'єднання всіх частин патрона, захисту порохового заряду від зовнішніх впливів і для усунення прори­ву порохових газів у бік затвора. Вона складається з корпуса, дульця і дна.

Пороховий заряд надає кулі поступального руху. Він скла­дається з піроксилінового пороху.

Капсуль призначений для запалювання порохового заряду. Він складається з латунного ковпачка, ударної суміші та фоль­гового кругляка.

   ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА: 5 хв.

Наголошення на темі, цілях уроку, якості засвоєння мате­ріалу; підбиття підсумків виконання стройових вправ, участі в бесіді (відповіді).

   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: вивчити підручник, с. 109-114.

 

Категорія: Захист Вітчизни (10кл) | Додав: vindisel (28.01.2011)
Переглядів: 1866 | Коментарі: 2 | Теги: будова ч, будова частин і механізмів автомата, план конспект з теми Призначення, приладдя і патронів. Бойові патрони, Призначення, скачать урок по ДПЮ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Друзі сайту
Хмаринка тегів

School89 © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz