Понеділок, 29.04.2024, 11:57

Головна » Статті » Уроки » Захист Вітчизни (10кл)

Урок №30

Тема: Малокаліберна гвинтівка

Навчально-виховна мета: ознайомити учнів з призначенням і загальною будовою малокаліберної гвинтівки. Навчальні питання:

1.      Призначення та характеристики гвинтівок ТОЗ-8 та ТОЗ-

2.      Будова малокаліберної гвинтівки.

Місце проведення: клас з предмета «Захист Вітчизни». Час: 45 хв.

Навчальні посібники: підручник «Захист Вітчизни» (2006 Матеріальне забезпечення: наочні посібники «Загальна будова малокаліберної гвинтівки».

ВСТУПНА ЧАСТИНА: 8-10 хв.

Шикування учнів, рапорт командира вчителеві, привітай перевірка юнаків.

Оголошення теми, мети та порядку проведення уроку.

Стройове тренування: повороти на місці роздільно і р у складі відділення (взводу).

ОСНОВНА ЧАСТИНА: 30-32 хв.

Призначення та характеристики гвинтівок ТОЗ-8 та ТОЗ-12

Малокаліберна гвинтівка Тульського збройного заводу ТОЗ- калібру 5,6 мм, з відкритим секторним прицілом, є безвідмовною та надійною в експлуатації, має високу купчастість бою. Гвинтівка

ОЗ-12 з діоптричним прицілом має діафрагми, змінні мушки, високу купчастість бою, призначена для початкового навчання зі стрільби і тренування стрільців. Порівняльні характеристики малокаліберних гвинтівок подано в таблиці 4.

Таблиця 4

Характеристика гвинтівок

ТОЗ-8М

ТОЗ-12

Калібр ствола, мм

5,6

Довжина гвинтівки, мм

Довжина ствола, мм

Довжина прицільної лінії, мм

Прицільна дальність, м

Найбільша дальність польоту, м

Убивча сила, м

Початкова швидкість польоту кулі, м/с

Швідкострільність пострілів/хв.

Число нарізів

Вага, кг

Загальна будова гвинтівки:

1 — ложе; 2 — шийка ложа; 3 — тильна кришка (ковпачок); 4 — ствольна коробка із вкладишем і спусковим механізмом; 5 — вікно для заря­джання і викидання стріляної гільзи; 6 — приціл; 7 — ствол; 8 — намушник; 9 — цівка ложа; 10 — верхня антабка; 11 — рукоятка затвора; 12 — затвор; 13 — спусковий гачок; 14 — спускова скоба; 15 — нижня антабка; 16 — приклад.

Ствол служить для спрямування польоту кулі. Ствольна коробка призначена для розміщення затвора та спускового механізму. Затвор використовують для того, щоб надсилати патрон у патронник, закривати канал ствола, здійснювати постріл, викидати стріляну гільзу. Спусковим механізмом здійснюється спуск курка з бойового зводу. Прицільний пристрій служить для спрямування гвинтівки в ціль і надання їй потрібного кута прицілювана Тильна кришка захищає очі стрільця від опіку в разі прориву г під час стрільби. Ложе з'єднує всі частини гвинтівки, служе для зручності при стрільбі; має приклад, шийку, цівку.

Для стрільби з малокаліберної гвинтівки використовую^ так звані унітарні патрони. У них усі необхідні для стрільби елементи об'єднані в єдине ціле. Унітарний патрон складається з:

кулі для безпосереднього ураження цілі;

порохового заряду, що є джерелом енергії, необхідної випускання кулі зі ствола з визначеною швидкістю;

капсуля-запальника для запалення пороху;

гільзи, що є корпусом і об'єднує всі елементи патрона.

Зброю можна заряджати після команди керівника «Заряджай». Патрони видаються за розпорядженням керівника стріл" лише на вихідному рубежі.

Таблиця

Затримки, що виникають при стрільбі з малокаліберної гвинтівки, і способи їх усунення

Правила безпеки під час проведення стрільби з малокаліберної гвинтівки

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

1.      Вести стрільбу з несправної зброї.

2.      Брати на вогневому рубежі зброю, торкатися її, підходити до неї без дозволу керівника стрільби, заряджати та передавати зброю без команди керівника.

3.      Прицілюватися в мішені навіть незарядженою зброєю, якщо біля мішеней перебувають люди; спрямовувати зброю вбік або назад, а також у людей, в якому б стані зброя не була (незаряджена, несправна, навчальна, розібрана).

4.      Виносити заряджену зброю з лінії вогню.

5.      Перебувати на лінії вогню тим, хто не входить до зміни, що стріляє.

6.      Залишати на лінії вогню заряджену або з відкритим затвором зброю.

7.      Використовувати гвинтівки, і патрони до них з метою не пов'язаною з навчанням; розбирати патрони, запресовані

та завальцьовані деталі зброї.

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА: 5 хв.

Наголошення на темі, цілях уроку, якості їх засвоєння; під| биття підсумків виконання стройових вправ, участі в бесіді (відповіді).

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: вивчити конспект, підручник «Захист Вітчизни» (2006 р.), с. 124-129.

Категорія: Захист Вітчизни (10кл) | Додав: vindisel (27.02.2011)
Переглядів: 2611 | Теги: Малокаліберна гвинтівка, характеристика, затримка, правила безпеки | Рейтинг: 3.0/2