Неділя, 05.05.2024, 04:23
Вітаю Вас Гость | RSS

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 89

Пошук
Наше опитування
Скільки вам років
Всього відповідей: 1803
Відвідувачі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

[ Повна статистика ]
Яндекс.Метрика

Каталог статей

Головна » Статті » Уроки » Захист Вітчизни (10кл)

Урок №35

НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

 

Тема: Загальні положення

Навчально-виховна мета: ознайомити учнів з класифікацією та причинами виникнення надзвичайних ситуацій.

Навчальні питання:

Поняття про надзвичайну ситуацію.

Класифікація надзвичайних ситуацій.

Місце проведення: кабінет з предмета «Захист Вітчизни». Час: 45 хв.

Навчальні посібники: підручник «Захист Вітчизни», Закон України «Про захист населення і території від надзвичайних ситу­ацій техногенного та природного характеру» від 8.06.2000 року.

Матеріальне забезпечення: наочні посібники «Куточок ци­вільної оборони», «Цивільна оборона».

 

   ВСТУПНА ЧАСТИНА: 10-12 хв.

Шикування учнів, рапорт командира взводу, привітання, пе­ревірка юнаків та їх зовнішнього вигляду.

Оголошення теми, мети та порядку проведення уроку. Стройове тренування: повороти під час руху.

   ОСНОВНА ЧАСТИНА: 28-30 хв.

 Основні терміни ЦО:

надзвичайна ситуація техногенного та природного харак­теру — порушення нормальних умов життя і діяльності лю­дей на окремій території чи об'єкті або на водному об'єкті, спричинене аварією, катастрофою, стихійним лихом або ін­шою небезпечною подією, в тому числі епідемією, епізоотією, епіфітотією, пожежею, що призвело (може призвести) до не­можливості проживання населення на території чи об'єкті, ведення там господарської діяльності, загибелі людей та/або значних матеріальних втрат;

зона надзвичайної ситуації — окрема територія, де скла­лася надзвичайна ситуація техногенного та природного ха­рактеру;

аварія — небезпечна подія техногенного характеру, що спри­чинила загибель людей або створює на об'єкті чи окремій території загрозу життю та здоров'ю людей та призводить до руйнування будівель, споруд, обладнання і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу чи завдає шкоди довкіллю;

катастрофа — велика за масштабами аварія чи інша подія, що призводить до тяжких наслідків;

об'єкт підвищеної небезпеки — об'єкт, який згідно з законом вважається таким, на якому є реальна загроза виникнення аварії та/або надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру.

Класифікація та причини виникнення надзвичайних ситуацій мирного та воєнного часу

Класифікація надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру — система, згідно з якою надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру поділяються на класи і підкласи залежно від їх характеру.

Класифікаційна ознака надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру — технічна або інша характеристика аварії або катастрофи, що дає змогу віднести її до надзвичайної ситуації техногенного і природного характеру.

Надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру класифікуються: за характером походження, ступенем поширення, Виміром людських втрат та матеріальних збитків.

Залежно від характеру походження подій, що можуть зумо­вити виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та при­водного характеру на території України, визначаються такі види надзвичайних ситуацій: техногенного характеру та природного характеру.

Залежно від обсягів заподіяних надзвичайною ситуацією техногенного та природного характеру наслідків, обсягів технічних і матеріальних ресурсів, необхідних для ліквідації її наслідків, визначаються такі рівні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру:

·             державний,

·      регіональний;

·      місцевий;

·      об'єктовий.

Небезпечними наслідками великих аварій техногенного та природного характеру є пожежі та вибухи. Вибухають під вели-тиском котли, балони, трубопроводи на промислових підприємствах, вугільний пил і газ у шахтах, пара лакофарбових речовин на меблевих і деревообробних підприємствах. На об'єктах Нафтової, хімічної та газової промисловості аварію спричиняють ,загазованість атмосфери, розливання нафтопродуктів, агресивних рідин і сильнодіючих отруйних речовин (СДОР). Найнебезпечніші аварії можуть виникнути на підприємствах, які виробляють, ви­користовують або зберігають сильно діючі отруйні, вибухо- і вог­ненебезпечні речовини та матеріали. Це підприємства хімічної, Нафтопереробної, нафтохімічної та інших споріднених галузей промисловості; підприємства, що мають холодильні установки в яких використовується аміак; це також залізничні станції, На яких є колії відстою рухомого складу зі СДОР; це склади і база із запасами отрутохімікатів.

Здебільшого аварії виникають через:

·      порушення, технології виробництва, правил експлуатації об­ладнання, машин і механізмів;

·      низьку трудову і технологічну дисципліну;

·      недотримання заходів безпеки;

·      незадовільне впровадження прогресивних систем пожежога­сіння: відсутність належного нагляду за станом обладнання, а також через стихійні лиха.

   ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА: 5 хв.

Підбиття підсумків уроку, якості освоєння матеріалу; під­сумків виконання стройових вправ учнями, їх участі в бесіді (відповіді).

   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: вивчити конспект, підручник с. 232-233.

 

Категорія: Захист Вітчизни (10кл) | Додав: vindisel (20.02.2011)
Переглядів: 5427 | Теги: Захист вітчизни уроки, план конспект, катаклізми, аварій, загальні положення, НС, надзвичайні ситуації | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Друзі сайту
Хмаринка тегів

School89 © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz