Понеділок, 29.04.2024, 00:47

Головна » Статті » Уроки » Захист Вітчизни (10кл)

Урок № 9

Завантажити урок №9

Урок №9

Тема: Вихід зі строю та підхід до начальника

Начально-виховна мета: навчити учнів виходити зі строю т& повертатися у стрій; навчити підходити до начальника та відходити від нього.

Навчальні питання:

1.   Підхід до начальника.

2.     Відхід від начальника.

3.     Вихід із строю та повернення у стрій.

Місце проведення: стройовий майданчик. Час: 45 хв.

Навчальні посібники: підручник «Захист Вітчизни», Стройовий статут.

ВСТУПНА ЧАСТИНА: 7 хв. Рапорт командира взводу. Перевірити наявність учнів та )

зовнішній вигляд. Тренування учнів у виконанні військового вітання.

ОСНОВНА ЧАСТИНА: 35 хв. Вивчення виходу зі строю, підходу до начальника та повернення у стрій проводиться в такий послідовності:

підхід до начальника поза строєм і відхід від нього;

вихід зі строю за командою і повернення у стрій;

вихід зі строю за викликом і повернення у стрій.

На початку вивчення викладач доводить до учнів вимоги ст. 92, 93 Стройового статуту. Після цього показує виконання: всього прийому в цілому. Потім учитель починає вивчення першої підготовчої вправи «Підхід до начальника» на три рахунки. На відлік «Роби раз» лівою ногою треба зробити стройовий к уперед, рухаючи руками в такт кроку, і залишитись у так стані, при цьому руки опущені до стегон. За рахунком «Роби два» приставити праву ногу й одночасно прикласти праву руку до головного убору. За рахунком «Роби три» руку опустити до стегон: Після того, як учні вивчать першу вправу, викладач приступ до вивчення другої підготовчої вправи «Відхід від начальника» на чотири рахунки.

Вона починається за командою «Відхід від начальника,роздільно на чотири рахунки, починай».

За рахунком «Роби раз» учні прикладають праву руку головного убору та відповідають «Так». За рахунком «Роби два» повертаються кругом (праворуч, ліворуч) і приставляють праву ногу. За рахунком «Роби три» роблять крок лівою ногою, з по­становкою ноги на землю опускають праву руку вниз. За рахунком «Роби чотири» приставляють праву ногу до лівої. У такій послідовності вправа повторюється під рахунок викладача, а потім рід рахунок самих учнів. Разом з цим удосконалюються навички у відпрацюванні поворотів кругом, ліворуч, праворуч.

Коли підхід до начальника та відхід від нього будуть ви­вчені роздільно, ці дії відпрацьовуються разом на сім рахунків. Тренування проводиться попарно. Викладач у цей час стежить за діями учнів і виправляє допущені помилки.

На цих заняттях доцільно показати також дії військово­службовця під час звернення до начальника або начальника до військовослужбовця поза строєм.

Вивчення виходу зі строю за командою та повернення у стрій викладач починає з розгорнутого одношеренгового строю, а по­тім із двошеренгового строю та колони по два, по три. Викладач послідовно показує порядок виходу зі строю в першій шерензі, в другий шерензі, в колоні.

Для навчання діям виходу зі строю викладач шикує учнів у дві шеренги та розмикає їх на один-два кроки, подає коман­ди для виходу зі строю та повернення у стрій. Спочатку вихід здійснюється з першої шеренги, а потім — із другої. Можна тре­нувати одночасно декількох учнів. Щоб кожен учень усвідомив порядок виходу з будь-якої шеренги строю, під час тренування пропонується шеренги міняти місцями.

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА: 3 хв.

Викладач нагадує тему та завдання заняття. Оголошує ре­зультати кожному учневі, помилки. Дає завдання для самостій­ної роботи.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: підручник «Захист Вітчизни» (2006 р.), с. 89-90; тренувати підхід до начальника та відхід від начальника.

Категорія: Захист Вітчизни (10кл) | Додав: vindisel (25.01.2011)
Переглядів: 1606 | Теги: план конспект з теми Вихід зі строю, планування з захисту вітчизни, захист вітчизни 10 клас, Вихід зі строю та підхід до начальн | Рейтинг: 0.0/0