Вівторок, 30.04.2024, 06:10

Головна » 2011 » Лютий » 3 » 4 лютого Всесвітній день боротьби проти раку.
4 лютого Всесвітній день боротьби проти раку.

Всесвітній день боротьби проти раку.

День боротьби з раком, рак, 4 лютого, про 4 лютого, 4 февраля, рак легких

Рак – загальна назва більше 100 видів хвороб, що вражають практично кожну частину тіла. У процесі розвитку хвороби з одиничних аномальних пухлинних кліток досить швидко утворяться злоякісні пухлини. Клітки розростаються за межі своїх границь і проникають в інші органи. Це процес метастаз - основна причина смерті від раку. По статистиці найчастіше чоловіка у світі вмирають від раку легенів, шлунка, печінки, товстої кишки, стравоходу й простати. Жінки найчастіше вмирають від раку молочної залози, легенів, шлунка, товстої кишки й шейки матки.

На сьогоднішній день рак – одна з основних причин смерті у світі. Тільки в 2007 році від раку вмерло 7,9 мільйонів чоловік, що становить 13% загальних смертей у світі. 72% випадків смерті від раку в 2007 році зафіксовано в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Фахівці прогнозують тільки збільшення смертності від ракових захворювань. І до 2030 долі число випадків смерті від раку може скласти 12 мільйонів чоловік.

ВІЗ всебічно підтримує Міжнародний союз проти раку й сприяє популяризації інформації про цю хворобу й способів боротьби з їм. Щорічно 4 лютого – Всесвітній день боротьби проти раку.

10 фактів про рак:

1. Існує більше 100 видів раку; хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла.

2. В 2004 р. від раку вмерло 7,4 мільйони чоловік, що становить 13% всіх випадків смерті у світі.

3. Більше 70 % всіх випадків смерті від раку відбувається в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.

4. В усім світі найбільше число чоловіків умирає від наступних п'яти видів раку (у порядку убування): рака легенів, шлунка, печінки, ободочній і прямій кишки й стравоходу.

5. В усім світі найбільше число жінок умирає від наступних п'яти видів раку (у порядку убування): рака груди, легенів, шлунка, прямій й ободочній кишки й шейки матки.

6. Уживання тютюну є єдиною найважливішою причиною розвитку рака у світі, яку можна запобігти.

7. Одна п'ята частина всіх ракових захворювань у світі розвивається в результаті хронічної інфекції. Так, наприклад, вірус папіломи людини (ВПЧ) викликає рак шийки матки, а вірус гепатиту B - рак печінки.

8. При раннім виявленні й належному лікуванні третя частина ракових захворювань виліковна.

9. Можна допомогти всім пацієнтам, що страждають від болю, при застосуванні сучасних знань в області зняття болю й наданні паліативної допомоги.

10. Більше 30% ракових захворювань можна запобігти, головним чином, завдяки утриманню від уживання тютюну, здоровому харчуванню, фізичній активності й профілактиці інфекцій, які можуть приводити до раку.

Категорія: Про все | Переглядів: 1372 | Додав: vindisel | Теги: рак, статистик рак, про рак, школа, Рак всесвітній день боротьби проти | Рейтинг: 1.0/1
1 iconfactory.com
By WebOsPublisher

USA map - Icons to download.
Icons,clip-arts,pictures for you.
USA map - icons #78540471
All
Cursor
Computer
Button
Illustration
Symbol
People
Icon: USA map
Size
Resolution
Small
489 x 612 px
Medium
1550 x 1938 px
Icons: USA map
in photobank Pixmac.com
USA map picture details
Search icons by USA map rzymu@ym.
Original size: 1550x1938 px
Type: Creative