П`ятниця, 26.04.2024, 06:57

Головна » Статті » Батькам_раздел » батькам

Суїцид. Причини суїциду

Причини суїцидального поводження дуже складні й численні. Причини можна шукати в біологічних, генетичних, психологічних і соціальних сферах людини. Незважаючи на те, що люди звичайно роблять суїцид в екстремальних ситуаціях, таких, як розлучення, втрата роботи або навчання, більшість експертів припускає, що це скоріше привід для здійснення суїциду, чим його причина.
Більшість людей, що вбивають себе, страждають від депресії, що часто не діагностується й не лікується. Тому що депресія часто лежить в основі суїциду, вивчення причин депресії може допомогти вченим зрозуміти причини суїциду. Інші психічні хвороби, такі як біполярний розлад, шизофренія й тривожні розлади можуть також сприяти суїцидальному поводженню.

Біологічні  причини
Дослідники, указуючи, що рівень суїцидального поводження вище в певних родинах, припускають, що генетичні й соціальні фактори відіграють певну роль у підвищеному ризику суїциду .Деякі можуть успадковувати генетичну схильність до психічних хвороб, таким як шизофренія й алкоголізм, які, у свою чергу, збільшують ризик суїциду. Дослідження виявили знижений рівень серотоніна в головному мозку людей, у яких відзначаються напади неконтрольованої агресії.

Психологічні теорії
На початку 20го століття австрійський психіатр Зиґмунд Фрейд створило першу психологічну теорію суїциду. У ній він підкреслив роль агресії, спрямованої на самого себе. Американський психіатр Karl Menninger детально розробив ідеї Фрейда. Він припустив, що всі суїциди мають у своїй основі три взаємозалежних несвідомих причини: помста/ненависть (бажання вбити), депресія/безнадійність (бажання вмерти) і почуття провини (бажання бути вбитим).
Американський психолог, нині розглянутий як піонер сучасної теорії суїциду, Edwin Schneidman, описав трохи найбільш серйозних характеристик суїциду. Сюди включається почуття нестерпного щиросердечного болю, почуття ізольованості від суспільства, відчуття безнадійності й безпорадності, а також думка, що тільки смерть є єдиним способом вирішити всі проблеми. Психотерапевти когнітивної школи, які вивчають процес обробки людиною інформації, підкреслюють роль негнучкого мислення ("життя жахливе, альтернатива їй тільки смерть"), що веде до неможливості вироблення рішень своїх проблем. Відповідно до психологів, багато суїцидів символізують елемент про допомогу, а також є зусиллями з метою привернути увагу до своїх проблем.
Категорія: батькам | Додав: vindisel (15.02.2011)
Переглядів: 2049 | Коментарі: 1 | Теги: батькам, суїцид школа, суицид, причини суїциду | Рейтинг: 4.0/1