П`ятниця, 26.04.2024, 10:03

Головна » Статті » Цікаво знати

Історія знака @

Всім, звичайно ж, відомий головний комп'ютерний значок @, невід'ємна частина адреси електронної пошти. Звідки він з'явився?

Історія говорить, що символ @ винайшли середньовічні ченці для скорочення латинського приводу «ad» ( у сучасному англійському це привід «at», що в перекладі означає «на», «до», «у відношенні»). Потім про нього згадали вже в 15 столітті іспанські купці. Вони використали знак @ як скорочене найменування міри ваг — «arroba» (приблизно 11,52 кг або 25.40 фунтів). В епоху капіталізму цьому знаку знайшли нове застосування — їм стали позначати ціну. Так, знак @ приєднався до компанії інших «рахівничих» знаків — #, $, % і разом з ними перекочував з розкладки американської друкарської машинки на клавіатуру комп'ютера. Тут він і чекав своєї зоряної години доти, поки на нього не впав погляд винахідника електронної пошти Рея Томлінсона. Трапилося це в 1971 році після того, як Томлінсон з'єднав користувачів вилучених комп'ютерів мережі Arpanet. Для того щоб заповнити універсальний алгоритм «ім'я-значок-місце», Томлінсону потрібний був значок, який би не зустрічався в жоднім  імені й назві. Вибір припав на добре відому нам «собачку». По-перше, до цього знак @ використався на клавіатурі вкрай рідко. А, по-друге, відповідав своєму прямому значенню — заміняв привід «at», так що вираження «user@machine» розшифровувалося як «користувач таке-те на комп'ютері таке-те».

Чому саме «собака»? Так знак @ називають тільки в Росії. Видимо, англійський варіант «commercial at» («комерційне ет») довівся не за смаком. Тоді до знака уважно придивилися й побачили в ньому зсілу калачиком собаку. Є ще одна версія, пов'язана з дуже старою комп'ютерною грою Adventure. Гра була текстова, тому все в ній позначалося різними текстовими символами («!», «+» й «—» й ін.). Гравця всюди супроводжував пес під знаком @. Можливо, що завдяки цій грі користувачі рунета стали називати символ електронної пошти «собакою». Хоча минулого й інші варіанти: від смішних «кракозябра» або «карлючка» до «жаби» або «вуха». У різних країнах символ @ називають абсолютно по-різному, у кого на що вистачить фантазії. Наприклад, у Польщі — це «мавпочка», на Тайвані — «мишка», у Швеції й Данії — «хобот слона», а у Фінляндії — «хвіст кішки». Італійців і корейців поєднує думка, що @ - це «равлик», а серби вважають, що це просто «збожеволівше А». В Ізраїлі, видимо, більше думають про їжу, тому що @ там називають «штруделем». Як виявилося, найменше фантазії в китайців — тут @ це банальне «А в колі».

Категорія: Цікаво знати | Додав: vindisel (17.02.2011)
Переглядів: 2340 | Теги: история собаки, знакк собачка, історія знака @, собака знак, собачка історія | Рейтинг: 4.7/3