П`ятниця, 26.04.2024, 21:45

Головна » Статті » Цікаво знати

Успішність школярів залежить від генетичних факторів

Успішність школярів залежить не тільки від учителів й якості навчання, але й від генетичних факторів.
До такого висновку прийшли співробітники інституту психіатрії при Королівському коледжі Лондона за результатами дослідження 4 тис. пар близнюків.

Як повідомляє `Навколо Світу`, піддослідним 12-літнім близнюкам були дані тести по англійській мові, математиці й природничим наукам. Аналіз результатів тестів показав, що вони були найбільш подібними в монозиготних близнюків, у яких організація генома ідентична. У дизиготних братів і сестер, у яких геном схожий тільки наполовину, результати тестів сильно відрізнялися.

Учені думають, що їхнє відкриття посприяє створенню персоналізованого утворення. Зокрема, якщо при навчанні дітей ураховувати генетику, варто відмовитися від тієї точки зору, відповідно до якої дитина повинен бути `пасивним одержувачем` знань. Замість цього діти повинні розглядатися як активні учасники освітнього процесу, які вибирають, модифікують і створюють власні схеми навчання, почасти на підставі генетичної схильності.

Нагадаємо, що кожен четвертий хлопчик, що вчиться в початковій школі, має потребу в особливому відношенні до себе. Більше 41 тис. хлопчиків в англійських початкових школах (2% від загальної кількості хлопчиків) мають проблеми з навчанням, зафіксовані офіційно, і ще 489,25 тис. (23,4%) просто не зареєстровані, хоча теж вимагають спеціальної уваги. Дівчинкам учитися простіше: зареєстровані проблеми є в 15,6 тис. учениць (0,8%), а 269,89 тис. учениць (13,5%) просто проблемні.

Приблизно половині цих дітей просто потрібні більше гарні вчителі й небагато уваги. Однак, у кожному разі, хлопчикам доводиться складніше, ніж дівчинкам. Соціологи оцінюють цю різницю в 2,5 рази, а для середньої школи - в 3 рази.

Джерело: http://rosbalt.ru
Категорія: Цікаво знати | Додав: vindisel (05.02.2011)
Переглядів: 1423 | Коментарі: 1 | Теги: діти розумні, досягнення з генетики школа, Генетика в школі | Рейтинг: 0.0/0