Субота, 27.04.2024, 02:28

Головна » Статті » Методична робота » Сценарії

Читацька конференція „Етапи українського державотворення”

Мета: ознайомити учнів з основними етапами розвитку української

державності та пам’ятками правової культури, збагатити, поглибити й закріпити учнівські знання з історії України; розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять; сприяти формуванню свідомості підлітків, виховати повагу та цікавість до минулого нашого народу, почуття відповідальності та обов’язку, громадянські та патріотичні якості особистості; спрямувати пізнавальну активність учнів на самовдосконалення.

Форма проведення: читацька конференція.

Методико – дидактичне забезпечення: державна символіка, портрети виданих людей України, виставка книг під рубрику „Історія державотворення”, музичний супровід,

Напис на дошці:

Коли ми самі її собі не збудуємо,

В.Липинський

Звучить гімн України

Ведучий: Ми з вами живемо в незалежній державі, ім’я якій Україна. Двадцять останніх років – то роки нашого воскресіння, єднання, осмислення своєї історії та долі.

А перед ними, цими роками незалежності, були століття, якими українці йшли до своєї державності. Історія нашої держави складна й суперечлива, сягає своїми коріннями в сиву далечінь віків, має свої злети і падіння.

Наша сьогоднішня зустріч присвячена етапам українського державотворення. І першим щаблем, основою, початком державотворчого процесу стала старокняжа держава Україна – Русь, що обєднала майже всі східнослов’янські землі навколо Києва.

Слово для доповіді про це питання надається учениці 8 – А класу  учень:

( виступ учениці)

Ведучий: Усередині XVІ ст.. виникає Запорізька Січ, яку назвали козацькою християнською республікою. Виникнення такого унікального державного утворення стало наступним кроком до незалежності України. Для висвітлення цього питання слово надається  учень:

(виступ учня)

Ведучий: Наступним етапом розвитку української державності стали буремні роки другого десятиріччя XX ст.. Період створення Центральної Ради, до якої увійшли представники різних українських політичних, громадянських та інших організацій.

Правління Української Народної Республіки досліджував учень:

(виступ учня)

Ведучий: В цей складний історичний час, на політичній арені засяяла нова зірка, ім’я якої назавжди залишається в пам’яті українського народу, як  ім’я першого президента Михайла Грушевського.

З біографією та діяльністю Михайла Грушевського нас ознайомить  учень:

(виступ)

Ведучий: Вінцем державотворчих пошуків українського народу стало прийняття 24 серпня 1991р. Верховною Радою України Акта проголошення незалежності України.

З цією історичною подією нас познайомить (виступ учениці)

Ведучий: На закінчення нашої зустрічі хочу сказати словами Володимира Липинського.

Ніхто нам не збудує держави,

коли ми самі її собі не збудуємо,

коли ми самі нацією не схочемо бути.

Пам’ятайте! Україна потребує вашої енергії та молодого запалу, вашої праці й любові.

Сьогодні ви лише школярі, але  вже в цю мить – ви громадяни, які  не байдужі до всього, що відбувається в рідній домівці, Батьківщині.

На цьому конференцію присвячену етапам українського державотворення завершено.

Всім дякуємо! До наступної зустрічі!

(звучить гімн України)

ДОПОВІДЬ 1: Державний устрій Київської Русі

ДОПОВІДЬ 2: Козацька Республіка, її устрій.

ДОПОВІДЬ 3: Створення та діяльність Ценральної Ради.

ДОПОВІДЬ 4: Михайло Грушевський

ДОПОВІДЬ 5: Проголошення Незалежності України

Організація:

• занести трибуну для виступів
  • на дошці записати тему конференції та епіграф
  • виготовити 27 різнокольорових квіточок
  • підготувати 27 шматочків скотчу

Напис на дошці:

Коли ми самі її собі не збудуємо,

В.Липинський

сценарії історії, історія укаїни. захід з історії

Категорія: Сценарії | Додав: vindisel (20.02.2011)