Субота, 26.05.2018, 22:52
Вітаю Вас Гость | RSS

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 89

Пошук
Наше опитування
Скільки вам років
Всього відповідей: 1755
Відвідувачі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

[ Повна статистика ]
Яндекс.Метрика

Каталог статей

Головна » Статті » Методична робота » Сценарії

Випускний бал

Сценарій "Випускного балу"

 

 

   Нехай випускники збираються перед початком свята на шкільному ґанку. Заздалегідь приготуйте 7-10 голубів, яких необхідно буде випустити в небо в певний момент початку свята. Звучить музика, хлопці групами чекають призначеного часу.

   Звучать фанфари, і в центрі шкільного ґанку з'являється ведучий або ведучі. Хто це буде - батьки, або учні-десятикласники, або професійний ведучий - вирішувати Вам.

 

- Наступил он - прощальный наш вечер,

Собрались мы на школьном крыльце.

На ступеньках, знакомых до боли,

Пересчитанных нами не раз.

И слова благодарности школе

Зреют в мыслях и в душах у нас.

Так давайте дадим обещанье

Не забыть этот миг, этот час.

Нашей школе в момент расставанья

Скажем каждый: "Спасибо!" - сейчас.

За все встречи, за дружбу, за знанья –

Жить без этого мы не смогли бы.

Школа наша! Тебе на прощанье

Говорим мы сегодня: "Спасибо!"

 

    Випускники скандують: "Спасибі!" - а в небо під музику зметнулися голуби. Вони кружляють над школою під оплески хлопців, ведучий

 

Как стая белых голубей,

Ввысь детство унесется.

Но пусть оно в потоке дней

К Вам в мыслях вернется.

И пусть все беды унесет

Наш голубь белокрылый.

Мы продолжаем свой полет!

И будет он счастливым!

 

Ведучий запрошує всіх у школу:

 

 

Дорогие выпускники!

Начинается праздник для Вас!

Вы - в начале большого пути.

И приглашаем всех сейчас

В зал торжества пройти.

 

   Звучить пісня " Школьные годы чудесные ", випускники входять у школу, де від порога до місця проведення свята зустрічають їхні батьки, що вишикувалися "коридором" й аплодують хлопцям.

 

    А в залі вручають почесні аркуші тим, хто в них на уроках був "самим-самим" - "розумним", "рухливим", "кмітливим", "балакучим", "непередбаченим" або дарують подарунки класам: "Книгу відкликань і побажань", символічні предмети, які придадуться їм у дорослому житті, може бути, виконають "Плач розставання з випускниками", взявши келихи з газированою водою, педагоги - на зразок обрядового плачу - кожний по рядку виконують:

Никогда наше сердце о вас не забудет...

Сердце теперь тосковать о вас будет...

Не будет больше здесь таких учеников...

И льются слезы, не хватает слов...

Мы будем теперь встречи новой ждать...

О вас волноваться и переживать...

Мы плакать все будем о вас каждым днем...

Но скоро уроки... Водички попьем!

 

    Учителі, поздоровляють хлопців, привітають їхніми добрими словами.

 

У програму свята можуть бути включені - особливо в першу її частину - нагородження дипломами, подарунками вчителів, батьків й учнів. Може бути, дитини-випускники вимовлять слова присяги, клятви, хоч хором, хоч поодинці, поклавши руку на Устав школи або на шкільні журнали, на вірність традиціям школи, пообіцявши шанувати їх, виконувати й у дорослому житті й ніколи не забувати вчителів і шкільні дні. А, може бути, всі випускники, поклавши руку туди, де б'ється серце, вимовлять слова врочистої обіцянки:

   "Я, випускник школи № ..., клянуся (або врочисто обіцяю) продовжувати освіту, бути чесним і справедливим, не заплямувати звання випускника 2006 року. Якщо я порушу цю клятву (або врочиста обіцянка), то нехай:

порвутся мои любимые джинсы,

сядут батарейки в моем плеере,

запутаются шнурки в моих кроссовках,

отвалятся колеса у моих роликовых,

прольется "Пепси" на мой любимый костюм,

внезапно кончится мой любимый телесериал,

мне никогда не повезет в лотереях!

   Нехай на Вашому святі найдеться час і місце для поздоровлення класних керівників хлопцями (це може бути й імпровізований конкурс компліментів учителеві, і заздалегідь підготовлений виступ, і творчий подарунок хлопців). Нехай найдеться час і місце для поздоровлення педагогів-ветеранів, що проробили в школі ювілейне число років. Вручатися як подарунок можуть календарі з фото педагога, значки, медалі, ручки із символікою року або класу. А, може бути, батьки, поздоровляючи випускників, вручать їм медальйон^-обережи. Зовсім необов'язково, щоб були вони всі однаковими. Готовлячи свято, попросите батьків приготувати своїм дітям символічні медальйони. І за кожним столом у певний момент нехай батьки надягнуть їх на випускників, а, може бути, це з доручення батьків зробить куратор класу.

   Окреме вітання - директорові школи. Можна, вислухавши його напуття випускникам, залишити йому в подарунок від хлопців символічний сувенір. Може бути, це буде гірлянда з листівок, що підготують хлопці, на кожній листівці написавши слова подяки; може бути, - батіг і пряник; може бути, - книга наказів, виготовлена хлопцями, і зв'язування ключів від кабінетів; можуть бути, - барометр; а, може бути, компас, щоб школа і її керівник тримали вірний курс, а не плили за течією. А, може бути, в один з епізодів свята Ви включите такий момент. Зв'язування ключів від кабінетів, де займалися хлопці й одержували самі коштовні, самі необхідні знання, з картками на них, на яких написані назви кабінетів, буде запущена по столах, і кожен колишній учень потримає ключ, зігріє його своїм теплом, згадає щось, що запам'яталося про уроки, про предмет, і передасть іншому. У черзі розваг і ритуальних моментів вечора знайдіть кілька хвилин для ігрового гадання. Заздалегідь запишіть у фонограмі кування зозулі й задавайте питання, відповіддю на які й буде це "ку-ку". Питання можуть бути самі різні, як Вам підкаже фантазія. А, може бути, Ви напишете ці питання на картках, і хлопці, по черзі беручи їх, будуть вимовляти вголос:

 

Зозуля, зозуля, з якого разу я надійду в інститут? ("ку-ку")

Зозуля, зозуля, скільки іспитів мені має бути здати при надходженні у ВУЗ? ("ку-ку" - 4 або 5 разів)

Зозуля, зозуля, скільки років я буду ще вчитися? ("ку-ку" - скільки Вам хочеться)

Зозуля, зозуля, через скільки років я обзаведуся родиною? ("ку-ку", ...)

Зозуля, зозуля, скільки буде в мене дітей? ("ку-ку", ...)

Зозуля, зозуля, скільки рублів стипендії я буду одержувати? ("ку")

Зозуля, зозуля, через скільки років ми все зустрінемося? ("ку-ку", ...)

Ит.д.

    Може бути, Ви попросите хлопців принести на вечір будильники, які будили їх по ранках своїм дзвінком, і влаштуйте "гімн будильнику, що не давав можливості проспати". Заведіть їх на певний час й в один з моментів проголосите тост за дзвінке, неспокійне життя. Можливо, Ви влаштуєте феєрверк на честь випускників, і хлопці разом підірвуть хлопавки або петарди, або повітряні кулі з конфетті під час першого танцю. Улаштуйте вальс, під час якого хлопчики запросять із, а дівчини з. Або це буде танець подяки, під час якого діти запросять своїх батьків.

 

    Може бути, Ви запалите в спеціальній чаші "Вогонь знань", а маленькі вогники - свічки запаляться й на столах хлопців випускників. Може бути, у цей момент хлопці візьмуть участь у конкурсі девізів життя - пролунають гасла, вірші, рядки з пісень. Можливо, для того, щоб хлопці одержали утворення, продовжуючи навчання, їм необхідний "Еліксир везіння". Любою солодкий напій або, навпаки, солоний, капає  з піпетки на язик кожному випускникові.

 

   А щоб не розслаблюватися й з новими силами вступати в завтрашній день, нехай хлопці візьмуть участь у ритуалі "Очищення голови від дурних думок". Для цього потрібно почухати голову двома руками, а потім "скинути" те, що "прилипло" до рук, на землю. І так три рази. А ще потрібний буде їм й "Бальзам ретельності". Дайте хлопцям шматочок звичайної крейди, один на цілий клас. Нехай просто проведуть по долоні кожен, а потім розітруть прилипла крейда по долоньці. Хто ретельніше розтирає - швидше всіх стане вченим, академіком, що процвітає бізнесменом, старанною господаркою й т.п.

 

    Звичайно, можна організувати вечір прощання зі школою і як черзі сучасних телепередач, учасниками яких стануть самі випускники. Вручайте премії по різних номінаціях, чергуючи їх творчими, концертними номерами самих випускників, включаючи заставки всім знайомих передач, починаючи новий епізод свята - "Людин у масці", "Аншлаг", "Пісня року", "Блакитний вогник", "Абажур", "Смак", "У світі тварин", "Парламентська година", "Час", "Вустами дитини", "Спокійної ночі, малята!"

 

   Може бути, дитини-випускники залишать на пам'ять школі анонімну характеристику, що напишуть прямо на вечорі, кожен уписуючи свою якість, що вважає в собі важливим і найбільш яскравим: "Ми прощаємося зі школою. Я - завзятий, я непутящий, я веселий, я гарний і т.п." В один з моментів свята запропонуєте хлопцям обійти кабінети, підбираючи ключі й намагаючись у темряві знайти там "кабінетного" - талісман того кабінету - як би Домовика, де вони провели більше часу за роки навчання. Нехай класні керівники приготують їх заздалегідь. А, може бути, заготовлять їх ті, хто теж уважає цей клас своїм "будинком", або учні молодших класів на уроках праці виготовлять їх своїми руками з хутра, картону, пінопласту, пластиліну й т.д. Якщо це дійсно будуть учні молодших класів, знайдіть можливість, щоб ті, чиї талісмани будуть знайдені, оголосили про це на початку святкового вечора з побажаннями щастя й удачі випускникам.

 

   Коли хлопці небагато утомляться від "ритуалів", від метушні й шуму, в окремому кабінеті влаштуйте перегляд відеосюжетів минулих років. Нехай звучить гарна, нешвидка мелодія, а перед хлопцями знову промайнуть роки їхнього навчання в школі, знайомі особи однокласників, рідні особи вчителів і батьків.

 

    Ну, а перед прощанням... Попросите знову хлопців - випускників вийти на шкільний ґанок, де всі й починалося... І нехай знову у світанковій тиші звучить не голосно музика, а ведучий скаже слова:

 

Вот позади года вашей учебы...

И первый взлет, и первое паденье...

И в этот вечер нам хотелось, чтобы

Запомнили Вы каждое мгновенье...

Пока Вы вместе, классом, еще рядом...

А впереди - далекий, трудный путь.

Но есть возможность добрым, нежным взглядом

Прощенья попросить - за что-нибудь!

Пусть в этот вечер с Вами вновь

Проносятся мгновенья первой встречи.

И первый друг, и первая любовь –

Все вспомнилось в прощальный этот вечер.

Мы Вам желаем силы, вдохновенья,

Поменьше неудач и слез.

И в наш нелегкий век - еще терпенья!

И исполнения мечтаний всех, и грез!

Чтоб по душе нашли себе Вы дело!

Чтоб повстречали настоящую любовь!

Вперед, выпускники, шагайте смело,

Вам счастья и удач желаем вновь!

 

А щоб випускникам дійсно повезло, потрібно:

 

Розбити скло на щастя - розбийте.

Зустріти транспорт із щасливим номером - прикріпити такий номер до триколісного велосипеда й показати цей велосипед випускникам.

Побачити падіння зірки й загадати бажання, поки вона не впала - нехай випускники загадають, а тепер ракетницею випустите "зірки".

Завершити вечір прощання зі школою можна таким моментом: заготовте повітряні кулі, надміть їх, сховайте в них картку з побажаннями удачі випускникові 2006 року й знайдіть можливість у цей момент закінчення торжества скинути кулі з даху школи.

 

Ведучий говорить слова:

Ведущий говорит слова:

Ну, что, ребята, вот рассвет...

Устали все немножко.

У нас других традиций нет –

Присядем на дорожку.

 

Дитини-випускники розташовуються на сходах шкільного ґанку, звучить не голосно музика.

 

И в миг прощальный, но красивый

Готов опять сюрприз в придачу.

Поймайте вы свой шар счастливый,

Как знак свершений и удачи!

 

З даху під музику падають повітряні різнобарвні кулі, хлопці ловлять їх.

 

Инженера, летчики, поэты,

Педагоги, токари, врачи...

Разлетайтесь же скорей по свету,

Подбирать к профессиям ключи.

В добрый путь, ребята, улетайте!

Жизнь большая впереди Вас ждет!

Только школу никогда не забывайте

И тех, кто подготовил Вас в полет!

Удачи Вам, мира, добра и счастья, дорогие выпускники!

 

Категорія: Сценарії | Додав: vindisel (19.02.2011)
Переглядів: 5386 | Теги: випускний бал, сценарії свят, Заходи, прощавай школа, школа, випускной вечер, випускник, свято випускного | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Друзі сайту
Хмаринка тегів

School89 © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz