П`ятниця, 26.04.2024, 14:11

Головна » Статті » Уроки » Захист Вітчизни (10кл)

Урок №13

Завантажити Урок №13

Урок №13

Тема: Військовослужбовці Збройних сил України

Навчально-виховна мета: вивчити з учнями загальні обов'язки Військовослужбовців, військові звання та знаки розпізнавання; до­сягти свідомого виконання вимог Військових статутів України.

Навчальні питання:

1.         Військові звання і знаки розрізнення військовослужбовців.

2.      Обов'язки рядового (матроса) в повсякденній діяльності.

Місце проведення: кабінет з предмета «Захист Вітчизни». Час: 45 хв.

Навчальні посібники: підручник «Захист Вітчизни» (2006; Матеріальне забезпечення: наочні посібники «Військові тути ЗС України».

ВСТУПНА ЧАСТИНА: 8-10 хв. Шикування учнів, рапорт командира взводу, привітання, перевірка юнаків.

Оголошення теми, мети та порядку проведення уроку. Стройове тренування: повороти на місці (на два рахунка).

ОСНОВНА ЧАСТИНА: 30-32 хв.

Кожному військовослужбовцеві та військовозобов'язаному присвоюється військове звання. Відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 04.04.2006 р. ст. 5 військовослужбовці та військовозобов'язані поділяються на рядовий склад, сержантський і старшинський склад та офіцер­ський склад.

Встановлюються такі військові звання.

До військових звань осіб офіцерського складу медичної та юридичної служб ЗС України й інших військових формувань, військових судів і прокуратур, які мають відповідну освіту та займають відповідну штатну посаду, додаються слова «медичної служби» та «юстиції».

До військових звань громадян України, які перебувають у за­пасі чи у відставці, додаються слова «запасу» або «у відставці».

Знаки розрізнення на форменому одязі військовослужбовців Збройних сил України відповідають їх персональному званню. Це погони і петлиці, нагрудні знаки, знаки на головних уборах, по­гонах і петлицях, канти, лампаси. На погонах сержантів і стар­шин пришиваються нашивки відповідно до військового звання, а на петлицях прикріплюються відповідні емблеми. Обов'язковим атрибутом знаків розрізнення військовослужбовців ЗС України є тризуб — символ незалежної України.

Знаки розрізнення професійного сержантського складу ЗС України складаються з таких елементів: шеврон, дуга, прямо­кутник і зірка.

Рядовий (матрос) зобов'язаний:

сумлінно вивчати військову справу, зразково виконувати службові обов'язки, засвоювати все, чого навчають командири (начальники), та бути готовим до виконання завдань пов'язаних із захистом Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України;

знати посади, військові звання та прізвища своїх прямих на­чальників до командира з'єднання включно;

виявляти повагу до командирів (начальників) і старших за військовим званням, військовослужбовців, шанувати честь і гідність товаришів по службі, додержуватися правил вій­ськової ввічливості, поведінки та військового вітання;

зберігати державну та військову таємниці, точно, ініціативно, сумлінно виконувати накази командирів (начальників); •<

повсякденно загартовувати себе, вдосконалювати свою фізичну підготовку;

постійно бути за формою й охайно одягненим, додержуватися правил особистої та громадської гігієни;

досконало володіти зброєю і технікою, тримати їх зав* справними, чистими, готовими до бою;

охайно носити одяг і взуття, своєчасно й акуратно їх лагодити, щоденно чистити і зберігати у визначених місцях;

неухильно виконувати правила безпеки під час використання зброї, у роботі з технікою та в інших випадках, а також додержуватися правил пожежної безпеки;

бути хоробрим і дисциплінованим, не допускати негідних вчинків і стримувати від них інших військовослужбовців

у разі потреби відлучитися в межах розташування військової частини (підрозділу) запитати дозволу в командира відділення, а після повернення доповісти йому про прибуття;

під час перебування поза розташуванням військової часті поводитися з гідністю та Честю, не допускати порушень громадського порядку та негідних вчинків.

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА: 5 хв.

Наголошення на темі та навчальних питаннях.

Підбиття підсумку уроку, оцінювання відповідей, виконання стройових вправ і рухів.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: підручник «Захист Вітчизни» (2006 р.), с. 59-60.

Категорія: Захист Вітчизни (10кл) | Додав: vindisel (25.01.2011)
Переглядів: 1923 | Коментарі: 1 | Теги: Зах, планування Військовослужбовці Зброй, Військовослужбовці Збройних сил Укр, урок на тему Військовослужбовці Збр | Рейтинг: 0.0/0