П`ятниця, 26.04.2024, 08:05
Вітаю Вас Гость | RSS

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 89

Пошук
Наше опитування
Скільки вам років
Всього відповідей: 1803
Відвідувачі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

[ Повна статистика ]
Яндекс.Метрика

Каталог статей

Головна » Статті » Уроки » Захист Вітчизни (10кл)

Урок №23

Урок №23

Тема: Догляд і зберігання, поводження з автоматом           

Навчально-виховна мета: вивчити з учнями заходи безпеки на заняттях при поводженні зі зброєю, правила чищення, змащення і зберігання автомата; виховувати любов до стрілецької зброї»! добиватися бережливого ставлення до автомату та патронів.

Навчальні питання: Заходи безпеки при поводженні з автоматом і патронами.

2.   Чищення, змащення автомата.

3.   Огляд, підготовка автомата та патронів до стрільби.

Місце проведення: кабінет з предмета «Захист Вітчизни». Час: 45 хв.

Навчальні посібники: підручник «Захист Вітчизни» (2006 р.).

Матеріальне забезпечення: наочні посібники «Загальна бу­дова АК-74», макет АК-74, матеріали для чищення і змащення, приладдя автомата.

   ВСТУПНА ЧАСТИНА: 8-10 хв.

Шикування учнів, рапорт командира взводу, привітання, пе­ревірка учнів.

Оголошення теми, мети та порядку проведення уроку. Стройове тренування: повороти на місці.

   ОСНОВНА ЧАСТИНА: 30-38 хв.

Заходи безпеки

1.       Безпека забезпечується чіткою організацією, точним дотриманням курсу стрільб, установлених правил і заходів безпеки, високою дисципліною всіх учнів. На кожному об'єкті, де проводиться стрільба, з урахуванням його особливостей і місцевих умов розробляється інструкція щодо заходів безпеки, яку повинен знати особовий склад взводу, що проводить стрільбу. Особовий склад, не ознайомлений із заходами безпеки, до стрільб й обслуговування стрільб не допускається.

2.       Кожний учень повинен точно дотримуватися заходів безпеки під час проведення стрільб. Командири військових частин,  керівники навчальних закладів, викладачі предмета «Захист Вітчизни» несуть повну відповідальність за точне дотримання учнями заходів безпеки.

3.       Перед стрільбою мішеневе поле слід ретельно оглянути й ви­лучити з його території людей, тварин і транспорт. Переміщення на об'єкті стрільби дозволяється тільки по дорогам і в районах, які вказані начальником стрільбища.

4.       Забороняється:

·         заходити (заїжджати) на дільниці, де є снаряди, міни, бом­би, запали й інші вибухонебезпечні предмети. Ці ділянки мають бути позначені показниками і знаками з відповід­ними попереджувальними написами;

·         торкатися снарядів, мін та інших вибухонебезпечних предметів і засобів імітації, які не розірвалися. Про кожний снаряд, гранату, імітаційний заряд, що не розірвався, слід доповісти керівникові стрільб в установленому порядку.

·         спрямовувати зброю в бік протилежний від мішеней, у тим наводити її на людей чи тварин;

·         брати зброю та підходити до неї без команди.

Стрільба негайно припиняється під час порушення заходи безпеки за командою: «Стій!», «Припинити стрільбу!» та під час підйому білого прапорця на командному пункті.

Огляд автомата

Огляд автомата проводиться для перевірки його справності та чистоти, якості змащення і підготовки до стрільби.

Огляд автомата здійснюється щодня: перед виходом на заняття; перед заступанням у наряд; у бойовій обстановці — періодично протягом дня і перед виконанням бойового завдання.

Під час щоденного огляду перевіряється: чи є всі частини автомата; чи немає на зовнішніх частинах іржі, бруду, вм'ятин, подряпин, забоїн, інших ушкоджень, що можуть призвести до порушення нормальної роботи механізмів автомата; чи немає; на дерев'яних частинах тріщин, відколів і забитостей; чи надій­но закріплено шомпол. Крім того, перевіряється: стан змащення; частин автомата, які видно без розбирання; наявність ременя, магазинів, сумки для них; наявність і справність штика-ножа.

Перед виходом на заняття, заступанням у наряд і при чищенні перевіряється те саме, що й при щоденному огляді, і крім того: справність прицілу та мушки; канал ствола (щоб переконатися, що в нього ніщо не потрапило); робота частин і механізмів.

Підготовка автомата і патронів до стрільби Підготовка автомата до стрільби проводиться для забезпечення його безвідмовної роботи. Для підготовки автомата необхідної провести чищення, оглянути автомат у розібраному вигляді та: змастити його; оглянути автомат у зібраному вигляді; оглянути магазин; безпосередньо перед стрільбою потерти насухо канал ствола, нарізну частину і патронник. Якщо автомат тривалий чай був на морозі, то перед його заряджанням необхідно кілька разів вручну енергійно відтягнути назад і просунути вперед затворну| раму при від'єднаному магазині.

Підготовка бойових патронів проводиться перед стрільб При цьому перевіряється, чи немає в гільзах іржі та погнутостей не хитається в дульці гільза, чи немає на капсулі зеленого нашарування і чи не виступає капсуль вище поверхні гільзи чи немає серед бойових патронів навчальних. Якщо патрони бруднилися, вкрилися невеликим зеленим нальотом чи іржею їх треба витерти чистою ганчіркою. Патрони на стрільбищі тирі потрібно зберігати в сухому місці, прикривши від сон них променів.

             ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА: 5 хв. Наголошення на темі, цілях уроку, якості їх освоєння;

биття підсумків виконання стройових вправ учнями, їх участі в бесіді (відповіді).

             ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: підручник, с. 116-123.

 

Категорія: Захист Вітчизни (10кл) | Додав: vindisel (28.01.2011)
Переглядів: 1436 | Теги: уроки захист Вітчизни, скачать урок Д, план конспект з теми Догляд і збері, ДОГЛЯД І ЗБЕРІГАННЯ, поводження з автоматом | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Друзі сайту
Хмаринка тегів

School89 © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz