Четвер, 19.04.2018, 22:16
Вітаю Вас Гость | RSS

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 89

Пошук
Наше опитування
Скільки вам років
Всього відповідей: 1753
Відвідувачі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

[ Повна статистика ]
Яндекс.Метрика

Каталог статей

Головна » Статті » Уроки » Захист Вітчизни (11кл)

Організація внутрішньої служби в частині. Склад добового наряду та його призначення

Тема:  Організація внутрішньої служби в частині. Склад добового наряду та його призначення 

Мета уроку:

Сформувати в учнів поняття про добовий наряд, вивчити його склад

та призначення

Навчальні питання

1.         Розміщення військовослужбовців.

2.         Призначення, склад і озброєння, добового наряду роти.

3.         Обов’язки  чергового днювального роти.

Час:         45хв.

Місце:     кабінет предмету «Захист Вітчизни».

Метод:    розповідь

Матеріальне забезпечення:

комп’ютер,

мультімедіа проектор,

екран.

Методичне забезпечення:

Статут внутрішньої служби Збройних Сил України, підручник «Захист Вітчизни» (2006 р.)..

 

Порядок проведення:

1. Вступна частина — 12 хв

1.1. Шикування учнів в од­ну шеренгу, перевірка за спис­ком та огляд зовнішнього стану учнів, віддача рапорту командиром взводу вчителю предмета «Захист Вітчизни», приві­тання, виконання команд: «Ста­вай!», «Рівняйсь!», «Струнко!», «Вільно!».

1.2. Оголошення теми, осно­вної мети та порядку проведен­ня уроку.

1.3. Стройове тренування. Ви­конання команд: «В одну шерен­гу — Ставай!», «Взвод, в дві шеренги — Ставай!». Виконання поворотів ліворуч, праворуч, кругом на місці.

1.4 Тренування у відповіді на привітання начальника на місці.

 

2. Основна частина — 30 хв

2.1. Розміщення військовослужбовців.

Солдати і сержанти строкової служби розміщуються у казармах. Для    розміщення особового складу в спальних приміщеннях  відводиться площа не менше 4м кв. на кожного. Ліжка у спальних приміщеннях розставляють так, щоб біля кожного з них чи біля двох зсунутих  разом лишалися місця для тумбочок, у яких  зберігаються дрібні предмети особистого вжитку. Постіль складається з ковдри, двох простирадл, подушки з наволочкою, матраца і підстилки. Сидіти і лягати на ліжко в обмундируванні забороняється. Шинелі, польові куртки, кожухи, головні убори  зберігаються на вішалках. Спеціальний одяг для роботи зберігається у шафах або на стелажах, що знаходяться поза спальними приміщеннями.

Парадно-вихідне обмундирування і спортивний одяг тримають у кімнаті для зберігання майна. Скидаючи на ніч повсякденне обмундирування, охайно складають його на табуреті, взуття ставлять в ногах біля ліжка.

Крім спального приміщення (кімнати для розміщення роти), передбачаються: народознавча світлиця;

-                кабінет командира роти;

-                кімната підготовки офіцерів до занять;

-                кімната для зберігання зброї;

-                кімната підготовки сержантів до занять;

-                кімната (місце) для чищення зброї;

-                кімната  для побутового обслуговування;

-                кімната для зберігання майна роти та особистих речей в/с;

-                кімната (місце) для занять фізичними вправами;

-                кімната для вмивання;

-                сушарня для просушування обмундирування  і взуття;

-                кімната (місце) для куріння і чищення взуття;

-                душова, туалет.

Для проведення занять у військовій частині обладнуються класи. У кімнаті для зберігання зброї вивішують перелік матеріальних засобів, у якому вказують кількість ставниць, шаф, ящиків, стендів та іншого майна. Кімната постійно охороняється добовим нарядом. Автомати, карабіни, гвинтівки, ручні гранатомети, кулемети, запасні дула для кулеметів, багнети зберігаються у ставницях, боєприпаси до зброї- у металевих шафах. У ставницях також зберігаються піхотні лопатки і протигази.

Навчальну зброю та навчальні боєприпаси, за винятком пістолетів, зберігають окремо від бойової; якщо немає окремої ставниці, дозволяється зберігати навчальну зброю разом із бойовою, при цьому місце її зберігання позначають написом "Навчальна зброя” і відокремлюють перегородкою.

Ставниці зі зброєю, шафи і ящики з боєприпасами, а також кімнату для зберігання зброї зачиняють на замок та опечатують мастиковими печатками; ставниці та кімнату для зберігання зброї – печаткою чергового роти; шафи і ящики з боєприпасами – печаткою старшини роти.

Розроблено норми і правила також щодо інших приміщень, кімнат, місць. Обладнують умивальники з розрахунку один кран на 5 – 7 осіб, не менш як  дві ножні ванни з проточною водою для роти, душову з розрахунку один кран на 15 – 20 осіб. Для прання білизни та обмундирування відводиться пральна кімната або окреме місце (приміщення). Кімнату побутового обслуговування обладнують столами для прасування обмундирування і дзеркалами, забезпечують потрібною кількістю стільців, прасок, а також інвентарем, інструментами, приладдям і матеріалами для стрижки, дрібного лагодження обмундирування і взуття.

Казармене освітлення буває повне і чергове (неяскраве темно-синє світло ). В години сну вмикається чергове освітлення. Біля входу до казарми, в кімнатах для зберігання зброї, у коридорах, на сходах і в туалетах з настанням темряви й до світанку підримують повне освітлення. Нагляд за дотриманням встановленого освітлення  та своєчасним увімкненням і вимкненням світла покладається на чергових і днювальних.

Для військовослужбовців установлено 40-годинний робочий тиждень з одним вихідним днем. Розподіл часу здійснюється таким чином, щоб забезпечити у військових частинах постійну бойову готовність і створити умови для підтримання порядку і військової дисципліни, виховання військовослужбовців, підвищення їхнього культурного рівня, проведення занять із бойової підготовки, для побутового обслуговування, відпочинку і харчування.

Розподіл часу у військовій частині впродовж доби здійснюють згідно з розпорядком дня, що визначає час виконання основних заходів повсякденної діяльності, навчання і побуту особистого складу роти. Розпорядок дня має передбачити час: для проведення ранкової фізичної зарядки,  ранкового огляду, ранкового і вечірнього туалету,  навчальних занять і підготовки  до них,  переодягання (у робочий одяг),  чищення одягу і взуття, миття рук перед їжею, харчування,  догляду за озброєнням і військовою технікою,  гуманітарної, культурно-освітньої та спортивно-масової роботи,  слухання радіо і перегляду телепередач, для прийому хворих у медичному пункті, приймання військовослужбовців командуванням з особистих питань,  для особистих потреб військовослужбовців,  для вечірньої прогулянки,  перевірки і восьмигодинного сну.

Проміжок між споживанням їжі не повинен перевищувати семи годин. Після обіду 30 хвилин не проводять занять і не виконують робіт. Перед днями відпочинку дозволяється закінчувати вистави, кіносеанси та інші заходи на годину пізніше.

Вихідні, святкові та неробочі дні є днями відпочинку для всього особистого складу, крім військовослужбовців,  залучених до виконання службових обов’язків. У ці дні підйом здійснюється на годину пізніше, ранкова фізична зарядка не проводиться, час використовується для проведення гуманітарної, культурної, освітньої роботи, спортивних заходів та ігор, написання листів тощо.

 

2.2. Призначення, склад і озброєння, добового наряду роти.

Добовий наряд призначається для підтримання внутрішнього розпорядку, охорони особового складу, озброєння, боєприпасів, бойової та іншої техніки, приміщень і майна військової частини, контролю за станом справ у підрозділах і своєчасного вжиття заходів щодо запобігання правопорушень.

Склад добового наряду оголошується наказом по військовій частині. У добовий наряд роти призначають чергового та днювального роти. Днювальний, який несе службу безпосередньо на посту, називається черговим днювальним, а той хто здав пост - днювальним вільної зміни.

Кількість змін днювальних у роті визначає командир військової частини. Черговий роти носить на лівому рукаві пов’язку, або на лівому боці грудей нагрудний знак з відповідним написом. Черговий і днювальні роти мають озброєння – багнет у піхвах. Багнет кріпиться на поясі з лівого боку, на ширину долоні від пряжки.

За наказом Міністра оборони України в деяких військових частинах добовий наряд роти може мати автомат (карабін) з двома магазинами (30 патронів в магазині).

Черговий роти призначається із сержантів, або (як виняток) з найбільш підготовлених солдатів. Він підпорядковується черговому частини і його помічникові, а в порядку внутрішньої служби в роті – командирові та старшині роти.

 

2.3.  Обов’язки  чергового днювального роти.

Черговий днювальний роти призначається із солдатів роти. Він відповідає за збереження зброї, шаф (ящиків) з боєприпасами, майна роти, особистих речей військовослужбовців.

Черговий днювальний несе службу всередині казарми біля вхідних дверей, поблизу кімнат для зберігання зброї.

Він зобов’язаний:

-                не пропускати в приміщення сторонніх осіб;

-                нікуди не виходити з приміщення без дозволу чергового роти;

-                постійно наглядати за кімнатою для зберігання зброї;

-                своєчасно подавати команди згідно з розпорядком дня;

-                не дозволяти виносити з казарми зброю, боєприпаси, майно і речі без дозволу чергового роти;

-                негайно доповідати черговому про всі інциденти в роті;

-                не дозволяти військовослужбовцям у холодну пору, особливо              вночі, виходити з приміщення роздягненими;

-                стежити за чистотою і порядком у приміщеннях;

-                будити особистий склад під час загального підйому, а також уночі в разі тривоги;

-                стежити щоб військовослужбовці курили, чистили взуття та одяг тільки у визначених приміщеннях (місцях).

Якщо виникає пожежа,  черговий днювальний викликає військову команду з протипожежного захисту та рятувальних робіт (штатну пожежну обслугу) , або позаштатну пожежну команду.

До прибуття пожежної команди він намагається погасити пожежу всіма наявними засобами, а також дбає про врятування людей, озброєння, інших матеріальних засобів.

Черговому днювальному забороняється сидіти, скидати спорядження, розстібати одяг.

Для виконання обов’язків днювального роти обладнується спеціальне місце, в якому мають бути: стенд (дошка) з документацією, дерев’яна тумбочка, телефон, статути ЗСУ, засоби гасіння пожежи.

Документація включає:

-                інструкції черговому і днювальному роти на випадок тривоги та пожежі;

-                розпорядок дня;

-                список військовослужбовців роти, які живуть поза казармою (адреси, телефони);

-                схему майданчика, закріпленого за ротою для прибирання;

-                книгу передачі чергувань, видачі зброї, боєприпасів, запису хворих і звільнених;

-                номери телефонів пожежної команди і чергового військової частини.

 

Дії чергового днювального в різних ситуаціях:

Коли до роти заходять начальники (від командира роти і вище) , або черговий частини , черговий днювальний подає команду  "Струнко!”

Якщо в роті з`являється інший офіцер роти, старшини та військовослужбовці іншої роти, днювальний викликає чергового "Черговий роти, на вихід!”

Черговий днювальний будить особистий склад при ранковому підйомі, у разі тривоги, пожежі та ін. Наприклад "Рота підйом! Тривога!”

 

Днювальний вільної зміни повинен:

-                підтримувати чистоту і порядок у приміщеннях роти;

-                нікуди не виходити без дозволу чергового роти;

-                залишаючись замість чергового роти, виконувати його обов’язки.            

 

3. Завершальна частина — 3 хв

Наголошення теми та навчаль­них цілей, завдання на наступ­ний урок: оформлення зошитів, вивчення обов’язків чергового днювального роти.

 

 

Вчитель предмету «Захист Вітчизни» ЗОШ № 36       

 

Категорія: Захист Вітчизни (11кл) | Додав: vindisel (19.02.2011)
Переглядів: 4943 | Теги: служба, Частина, Організація внутрішньої служби в ча | Рейтинг: 1.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Друзі сайту
Хмаринка тегів

School89 © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz