П`ятниця, 26.04.2024, 14:27

Головна » Статті » Уроки » Захист Вітчизни (11кл)

Способи пересування на полі бою під час дій у пішому порядку

Мета уроку:

Навчити учнів способам пересування на полі бою під час дій у пішому порядку.

Навчальні питання

1.             Пересування на полі бою у наступі.

2.             Перебігання в складі механі­зованого відділення на новий вог­невий рубіж.

3.             Переповзання.

Час:         45хв.

Місце:     спортивний майданчик.

Метод:    практичне заняття

Матеріальне забезпечення:

навчальні гранати,

макети автоматів.

Методичне забезпечення:

Підручник «Захист Вітчизни» (2006 р.).

Порядок проведення:

1. Вступна частина — 12 хв

1.1. Шикування учнів в од­ну шеренгу, перевірка за спис­ком та огляд зовнішнього стану учнів, віддача рапорту командиром взводу вчителю предмета «Захист Вітчизни», приві­тання, виконання команд: «Ста­вай!», «Рівняйсь!», «Струнко!», «Вільно!».

1.2. Оголошення теми, осно­вної мети та порядку проведен­ня уроку.

1.3. Стройове тренування. Ви­конання команд: «В одну шерен­гу — Ставай!», «Взвод, в дві шеренги — Ставай!». Виконання поворотів ліворуч, праворуч, кругом на місці.

1.4 Тренування у відповіді на привітання начальника на місці.

2. Основна частина — 30 хв

2.1. Пересування на полі бою у наступі .

Пересування на полі бою у наступі здійснюється:

·               прискореним кроком або бігом: здійснюю показ, тренування у по­вільному темпі, а потім швидше. Вишикую відділення у бойовий порядок (ланцюг) і ставлю за­дачі командирові відділення щодо ведення наступу (кроком та потім бігом).

·                Учні тренуються пересу­ватися на повний зріст, а потім — пригинаючись з темпом 130—140 кроків/хв.

·               У ході тренування звертаю увагу на дотримання інтервалів (6—8 м, або 8—12 кроків) та ви­рівнювання у бойовому ланцюгу.

·               Підкреслити особливості пересування угору, вниз по схи­лах, по грузькій та слизькій місце­вості.

·               Атака переднього краю про­тивника супроводжується приско­ренням з метанням гранати і ве­денням вогню з автомата (куле­мета) і вигуком «Ура!».

2.2. Перебігання в складі механі­зованого відділення на новий вог­невий рубіж.

Перебігання застосовується для швидкого зближення з про­тивником на відкритій місцевості, коли останній веде активний при­цільний вогонь. Довжина перебіж­ки — 20—40 кроків (в залежності від інтенсивності вогню).

Послі­довність:

·               поставити зброю на за­побіжник;

·               визначити шлях руху;

·               за командою («Вперед!») стрімко перебігти у визначене місце і за­лягти та відповзти або перекоти­тися трохи вбік;

·               зайняти вогневу позицію та приготуватися для ве­дення вогню.

Показую та треную учнів по одному відрізку перебіжки роздільно.

Вишикую відділення в од­ну шеренгу з інтервалами 6—8 м. Та роздільно треную перебіж­ки з права по одному на визначе­ну межу.

2.3. Переповзання.

Переповзання застосовується

·               для непомітного наближення до противника;

·               прихованого зайнят­тя вигідних позицій для наступу;

·               ведення оборони або спостере­ження за противником тощо.

Способи:

·               по-пластунськи (показати, звертаючи увагу на положення зброї при переповзанні з автома­том);

·               напівкарачки;

·               на боку.

Усі способи в повільному тем­пі треную на рівній ділянці, а в подальшому з вибором вигідно­го рельєфу місцевості.

3. Завершальна частина — 3 хв

Наголошення теми та навчаль­них цілей, завдання на наступ­ний урок: оформлення зошитів, вивчення будови та бойових властивостей ручних гранат.

Категорія: Захист Вітчизни (11кл) | Додав: vindisel (19.02.2011)
Переглядів: 4777 | Теги: Способи пересування на полі бою під, поле бою, пересування, бій | Рейтинг: 0.0/0