Субота, 27.04.2024, 05:50

Головна » 2011 » Січень » 30 » Лютий
Лютий

Свою назву лютий отримав завдяки морозам , які беруть землю в полон у цей останній місяць зими.
Народні назви лютого - "крутень", "громник", зимо бор", крутить завірюха над степами та полями та можуть прийти перші громи.
Лютий, історія місяця лютий, свята у лютому, про лютий, февраль, про февраль, интересное февраль, цікаво лютий

Європейська або російська його назва – «фехраль»- походить від латинського слова «фебруаріус», що означає «очищення», бо саме в цьому місяці древні римляни здійснювали обряд очищення, який був необхідним з огляду на те, що завершувався календарний рік-це був останній місяць року за старим календарем. А в Новий рік треба було вступати «очищеним», без старих «нашарувань».

Цей місяць дуже особливий. Зима зустрічається з весною і не хоче віддавати свої володіння. Вона то сніжить, то хурделить, щоб показати, що вона має ще сили; одночасно, котрогось дня може допустити потепління і відлигу, щоб приспати пильність Весни і зненацька знову вдарити морозами. Однак, незважаючи на всі її потуги, Бабі-Зимі після Стрітення вже не воскреснути, бо Сонце йде до Святого Воскресіння.

Продовження - "Свята у лютому"

Категорія: Про все | Переглядів: 3842 | Додав: vindisel | Теги: історія місяця лютий, свята у лютому, февраль, лютий, про лютий, интересное февраль, про февраль, цікаво лютий | Рейтинг: 0.0/0